2011. augusztus 11., 09:252011. augusztus 11., 09:25
A megyei és helyi tanácsok, valamint a Bukarest önkormányzata által létrehozott egységek árverés útján jutnak majd hozzá a termékekhez, amelyek árához a saját költségeiket fedező árrést számítanak. Mint a jogszabálytervezet rámutat, a közintézmények már létező kereskedelmi egységeket is bevonhatnak a program lebonyolításába. A program megvalósításának érdekében a helyi önkormányzatok olyan nem állami intézményekkel is együttműködhetnek, amelyek fő tevékenysége a nyugdíjasok támogatása.
A nyugdíjasok számára biztosított élelmiszer mennyiségét az egészségügyi, valamint a belügyminisztérium a későbbiekben fogja meghatározni. A termékek tárolására alkalmas helyeket, fizetés ellenében az állami tartalékok hivatala biztosítja. Az eladásra vonatkozó pontos szabályzatot, illetve a részletes alkalmazási eljárást később teszik majd közzé. Mint arról lapunkban beszámoltunk, a nyugdíjasok számára lisztet, cukrot, olajat, kukoricalisztet, rizst és egyéb, hosszú lejáratú élelmiszereket biztosító „szolidaritás kosara” programot július végén hagyta jóvá a kormány. Célja a gazdasági válság negatív hatásainak csökkentése, valamint a nyugdíjasok körében fellépő elszegényedés megakadályozása. Traian Băsescu államfő azonban korábban nemtetszését fejezte ki az általa populistának nevezett programmal kapcsolatban.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!