Fotó: 123RF
Néhány ponton még vannak véleménykülönbségek a kormány és az Európai Bizottság (EB) között az országos helyreállítási tervet (PNRR) illetően – nyilatkozta csütörtökön az európai projektekért felelős miniszter.
2021. április 29., 20:172021. április 29., 20:17
Cristian Ghinea a Digi24 televízió műsorában azt mondta, elsősorban az autópályák, az öntözőrendszerek és a kultúra kapcsán merültek fel nézetkülönbségek.
Kifejtette: széles körű konzultáció keretében begyűjtötték a minisztériumoktól a fejlesztési igényeket, amelyek alapján százmilliárd eurónál nagyobb összeg jött ki. Ezek közül, első körben, egy prioritási lista alapján, többet ejtettek, mígnem
Kifejtette: több ponton – például az önkormányzatok rendelkezésére álló alap vagy az öntötőrendszerekre és a kultúrára fordított összeg esetében – véleménykülönbség van a kormány és az Európai Bizottság között.
– érvelt a miniszter
Ghinea közölte: a koalíció szerdai ülésén megállapodtak egy 29 milliárd eurós országos helyreállítási tervről, amelyet Florin Cîţu miniszterelnökkel együtt védenek majd meg Brüsszelben.
A tárcavezető megerősítette: Románia május 31-én nyújtja be az országos helyreállítási tervet.
Május 31-én nyújtják be az Európai Bizottsághoz jóváhagyásra a romániai helyreállítási csomagot, amelyen még mindig dolgoznak a különböző minisztériumok, és ezzel párhuzamosan elkezdődtek az informális tárgyalások, egyeztetések a brüsszeli illetékesekkel. A bukaresti kormány reméli, sikerül közös nevezőre
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Hiába várják sokan hosszú évek óta, a közeljövőben nem fognak látványosan csökkenni a hatalmasra duzzadt kolozsvári ingatlanárak – vallják a Krónika által megkérdezett szakemberek, akik szerint több tényező együttállása alakította az árakat.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
Kihirdette szerdán Klaus Iohannis államfő a minimálbér kiszámításának európai uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvényt.
Az idei év elejétől szeptember végéig 3,69 százalékkal 5,362 milliárd euróra nőtt Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke 2023 azonos időszakához képest – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
A romániai webáruházak az idei fekete pénteken a tavalyinál 5 százalékkal több rendelést regisztráltak, és az árleszállítások időszakában elkönyvelt bevételük 18 százalékkal haladta meg a múlt évit – derül ki a MerchantPro szerdán közzétett elemzéséből.
Hiába hirdettek győztest az észak-erdélyi autópálya legnehezebb, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt pályázaton, az építés tovább csúszhat, miután az egyik jelentkező megóvta az eredményt.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
szóljon hozzá!