Fotó: Pál Árpád
A Michelin 60 millió eurót fektet be Zilahon a gumiabroncsok számára fémbetéteket gyártó gyárába, amivel 140 új munkahelyet teremt, az üzem kapacitását pedig 50 százalékkal évi 60 ezer tonnára növeli 2019-re – derül ki a vállalat szerdai közleményéből.
2017. március 30., 13:332017. március 30., 13:33
A zilahi üzemnek jelenleg 350 alkalmazottja van. „A zilahi gyár stratégiai egység a Michelin számára, az ott gyártott fémbetétek létfontosságú alkotóelemei a gumiabroncsoknak. A fémbetétek 90 százaléka exportra készül, így Zilah számos gyár gumiabroncsgyártásához járul hozzá három kontinensen, Európában, Amerikában és Ázsiában” – mutat rá a sajtóközlemény.
A Michelin-csoport romániai tevékenysége egyébként 2001 augusztusáig nyúlik vissza, azóta 400 millió eurót fektettek be a gyárak korszerűsítésébe. A csoportnak jelen pillanatban mintegy 3000 alkalmazottja van három gyárban – kettő Zilahon, egy pedig a Prahova megyei Floreşti-en, emellett kiterjedt kereskedelmi hálózatuk van, illetve egy kiválósági központot működtetnek, ami a Michelin különböző európai egységeinek nyújt szolgáltatásokat.
A Michelin-csoport közép-kelet-európai kereskedelmi tevékenységét Bukarestből irányítják. A csoport székhelye a franciaországi Clermont-Ferrandban található. Jelenleg 170 országban 111 700 alkalmazottat foglalkoztatnak, 17 országban pedig összesen 68 gyáruk van, amelyekben 2015-ben 184 millió gumiabroncs készült.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.