Fotó: Beliczay László
Nyitniuk kell a külföldi piacok felé is az online értékesítéssel foglalkozó romániai cégeknek ahhoz, hogy tartani tudják a lépést az itteni piacon is egyre nagyobb számban jelen levő külföldi webáruházakkal. Ez akár 50 százalékos forgalomgyarapodással is járhat.
2019. március 02., 16:552019. március 02., 16:55
2019. március 02., 16:582019. március 02., 16:58
A geokódolás eltörlése nyomán kedvezőbb feltételeket kínáló, határon átnyúló e-kereskedelem lehet a kitörési lehetőség a cégek számára – a PayU online fizetési szolgáltatásokat nyújtó platform előrejelzése szerint
„A romániai kereskedőknek naprakészeknek kell lenniük az új trendekkel, a határokon átnyúló online kereskedelem pedig az egyik legfontosabb ezek közül. A mi tapasztalatunk szerint ez az a mód, amivel akár 50 százalékkal is növelni tudják eladásaikat, és érdemes számolni a legnagyobb gyarapodást regisztráló feltörekvő piacokkal” – tanácsolja Marius Costin, a PayU Románia vezetője.
Az online fizetési szolgáltatásokat nyújtó platform becslései szerint amúgy néhány éven belül a határokon átnyúló online kereskedelem képezi majd az internetes értékesítések harmadát. A 2018-as évre vonatkozó online vásárlási barométer szerint tavaly például minden tíz online vásárló közül hat vette meg más országból a kiválasztott terméket, és 76 százalék azt mondja, jó tapasztalat volt.
A kereskedők pedig máris készek meglovagolni az új hullámot: egy nemrég nyilvánosságra hozott felmérés is azt mutatja, hogy a cégek 66 százalékának áll szándékában új piacokat meghódítani.
„Az e-kereskedelem nagy szereplői máris nemzetközi terjeszkedésbe kezdtek, a romániai piacon is megjelentek, és a helyi cégek erős versenytársaivá válnak. A trend folytatódására kell számítani, főként olyan körülmények között, hogy az új szabályokkal eltörölték az online térben alkalmazott, indokolatlan geokódolást” – fogalmazott Marius Costin. Egy másik fontos trend a PayU becslései szerint, hogy a vevők a vásárlási tapasztalataik alapján kezdik megkülönböztetni a cégeket.
Az Accenture nemzetközi tanácsadócég jelentésében közzétett legfrissebb adatok szerint
Az e-kereskedelem amúgy az egyik leggyorsabb növekedést regisztráló ágazat, a Statista szerint 2020-ra világviszonylatban meg fogja haladni a 3,5 billió eurót.
Webáruházak buktak le
Az Európai Bizottság és a nemzeti fogyasztóvédelmi hatóságok által ellenőrzött 560 webáruház mintegy 60 százalékánál állapították meg, hogy megszegték a fogyasztóvédelmi szabályokat – főként az árak és az akciók feltüntetése kapcsán tapasztaltak rendellenességeket. Az árengedményt ajánló online kereskedelmi egységek 31 százaléka esetében gyanítják azt a fogyasztóvédők, hogy nem valósak vagy nem egyértelmű az árak kiszámítási módszertana. 211 webáruházban eközben a végső ár nagyobb volt, mint az eredetileg feltüntetett – közölte az Európai Bizottság. A kereskedők 39 százaléka ugyanakkor nem tüntette fel a kiszállítással járó költségeket, a fizetési lehetőségeket, a foglalási költségeket vagy más extra költségeket. A vizsgálat az Európai Unió 24 tagállamában, valamint Izlandon és Norvégiában zajlott tavaly novemberben.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!