Fotó: Beliczay László
Nyitniuk kell a külföldi piacok felé is az online értékesítéssel foglalkozó romániai cégeknek ahhoz, hogy tartani tudják a lépést az itteni piacon is egyre nagyobb számban jelen levő külföldi webáruházakkal. Ez akár 50 százalékos forgalomgyarapodással is járhat.
2019. március 02., 16:552019. március 02., 16:55
2019. március 02., 16:582019. március 02., 16:58
A geokódolás eltörlése nyomán kedvezőbb feltételeket kínáló, határon átnyúló e-kereskedelem lehet a kitörési lehetőség a cégek számára – a PayU online fizetési szolgáltatásokat nyújtó platform előrejelzése szerint
„A romániai kereskedőknek naprakészeknek kell lenniük az új trendekkel, a határokon átnyúló online kereskedelem pedig az egyik legfontosabb ezek közül. A mi tapasztalatunk szerint ez az a mód, amivel akár 50 százalékkal is növelni tudják eladásaikat, és érdemes számolni a legnagyobb gyarapodást regisztráló feltörekvő piacokkal” – tanácsolja Marius Costin, a PayU Románia vezetője.
Az online fizetési szolgáltatásokat nyújtó platform becslései szerint amúgy néhány éven belül a határokon átnyúló online kereskedelem képezi majd az internetes értékesítések harmadát. A 2018-as évre vonatkozó online vásárlási barométer szerint tavaly például minden tíz online vásárló közül hat vette meg más országból a kiválasztott terméket, és 76 százalék azt mondja, jó tapasztalat volt.
A kereskedők pedig máris készek meglovagolni az új hullámot: egy nemrég nyilvánosságra hozott felmérés is azt mutatja, hogy a cégek 66 százalékának áll szándékában új piacokat meghódítani.
„Az e-kereskedelem nagy szereplői máris nemzetközi terjeszkedésbe kezdtek, a romániai piacon is megjelentek, és a helyi cégek erős versenytársaivá válnak. A trend folytatódására kell számítani, főként olyan körülmények között, hogy az új szabályokkal eltörölték az online térben alkalmazott, indokolatlan geokódolást” – fogalmazott Marius Costin. Egy másik fontos trend a PayU becslései szerint, hogy a vevők a vásárlási tapasztalataik alapján kezdik megkülönböztetni a cégeket.
Az Accenture nemzetközi tanácsadócég jelentésében közzétett legfrissebb adatok szerint
Az e-kereskedelem amúgy az egyik leggyorsabb növekedést regisztráló ágazat, a Statista szerint 2020-ra világviszonylatban meg fogja haladni a 3,5 billió eurót.
Webáruházak buktak le
Az Európai Bizottság és a nemzeti fogyasztóvédelmi hatóságok által ellenőrzött 560 webáruház mintegy 60 százalékánál állapították meg, hogy megszegték a fogyasztóvédelmi szabályokat – főként az árak és az akciók feltüntetése kapcsán tapasztaltak rendellenességeket. Az árengedményt ajánló online kereskedelmi egységek 31 százaléka esetében gyanítják azt a fogyasztóvédők, hogy nem valósak vagy nem egyértelmű az árak kiszámítási módszertana. 211 webáruházban eközben a végső ár nagyobb volt, mint az eredetileg feltüntetett – közölte az Európai Bizottság. A kereskedők 39 százaléka ugyanakkor nem tüntette fel a kiszállítással járó költségeket, a fizetési lehetőségeket, a foglalási költségeket vagy más extra költségeket. A vizsgálat az Európai Unió 24 tagállamában, valamint Izlandon és Norvégiában zajlott tavaly novemberben.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
szóljon hozzá!