Gyorsabbra váltanak. Ha minden jól megy, három és fél év múlva már új sípárokon közlekedhetünk Temesvár és Lugos között
Fotó: Facebook/CFR Călători
Az óránként 160 kilométeres sebességet is elérhetik a személyvonatok Lugos és Temesvár között, ha megvalósul az a vasúti korszerűsítési beruházás, amelynek a szerződését hétfőn írták alá a közlekedési minisztérium és a versenytárgyalásból győztesként kikerült spanyol kivitelező képviselői.
2022. november 28., 14:492022. november 28., 14:49
A Román Vasúttársaság infrastruktúráért felelős ágazata (CFR Infrastructură) újabb 1,91 milliárd lejes beruházásra írt alá szerződést az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében – újságolta hétfői Facebook-bejegyzésében Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter, megjegyezve, ez már a negyedik vasúti szerződés, amelyet a helyreállítási alapból finanszíroznak. A most aláírt szerződés a Lugos és Temesvár közötti 54,13 kilométeres szakasz korszerűsítéséről szól, amely része a Karánsebes és Arad közötti 162,19 kilométeres vasút áfa nélkül 7,64 milliárd lejes ráfordítást igénylő modernizálási tervének.
A Lugos és Temesvár közötti vasútvonal korszerűsítése keretében a kivitelezőnek dupla sínpárt kell lefektetni, fel kell újítania Lugos, Belence, Nagytopoly, Temesrékas és Temesremete vasútállomását, modernizálnia kell további öt megállóhelyet, 14 hidat és 39 kisebb átkelőt, valamint automata jelzőrendszerrel kell ellátnia 17 vasúti átkelőt. Emellett biztosítania kell az egységes európai vasúti közlekedésirányítási rendszer (ERTMS) üzembe helyezését a teljes szakaszon, két gyalogátkelőt is meg kell építenie a sínek felett a kiszetői és az őszényi megállóhelyen, Lugoson pedig egy passzázs megépítése is rá hárul. Összesen 6350 méteren lesz zajvédő fal.
Simu Alexandru, a Román Vasúttársaság (CFR Rt.) vezérigazgatójának hétfői bejelentése szerint eddig a négy szakaszra osztott vasútvonalon már három, Lugos és Arad között futó szakaszra megkötötték a szerződést – a 122,85 kilométer felújítására több mint 5,5 milliárd lejt irányoztak előre.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!