2010. szeptember 13., 09:282010. szeptember 13., 09:28
A londoni gazdasági napilap által idézett tanulmány – amelyet az Edmond de Rothschild csoporthoz tartozó LCH Investments befektetési társaság állított össze – kimutatja, hogy a magyar–amerikai mágnás által 1973-ban indított, jelenleg 28 milliárd dollár befektetői tőkét kezelő Quantum befektetésialap-hálózat eddig összesen 32 milliárd dollár nettó hozamot biztosított a klienseknek; ez évente átlagosan 900 millió dollár nettó nyereségnek felel meg.
A második legeredményesebb alapkezelő az 1994-ben indult Paulson & Co., amelynek befektetői eddig összesen 26,4 milliárd nettó hozamot könyvelhettek el. A Financial Times összehasonlító kimutatása szerint Soros jelenleg 300 főt alkalmazó cége indulása óta többet keresett befektetőinek, mint a 34 ezres alkalmazotti gárdával működő Apple számítógépes óriás vagy az Alcoa, amely egyike a harminc legnagyobb amerikai iparvállalatnak. Még a top 10-es lista tizedik helyezettje, az 1988-ban alapított ESL alapkezelő is – amelynek összesített nominális nettó befektetői megtérülése eddig 9,5 milliárd dollár – több pénzt hajtott fel ügyfeleinek, mint amennyit a British Airways légitársaság keresett ugyanezen idő alatt.
A tanulmányt összeállító Leveraged Capital Holdings (LCH) befektetési társaság elnöke, Rick Sopher a Financial Timesnak elmondta: a kimutatás demonstrálja a legjobb alapkezelők „kereskedői tehetségét”. Jelenleg hozzávetőleg hétezer alapkezelő működik a globális fedezetialap-iparágban, ám a száz legeredményesebb állította elő az alapításuk óta számolt összesített befektetői megtérüléseknek több mint a háromnegyedét.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.