Applikáció segít abban, hogy megtaláljuk a számunkra legmegfelelőbb gázszolgáltatót
Fotó: Pixabay
Frissítette az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) azt az internetes alkalmazást, aminek a segítségével a fogyasztók kiválaszthatják a számukra legjobb ajánlattal kecsegtető földgázszolgáltatót.
2020. szeptember 22., 12:102020. szeptember 22., 12:10
Az ANRE keddi közleménye szerint céljuk az applikáció frissítésével az volt, hogy még több információ álljon a lakosság rendelkezésére.
Most a fogyasztók egyetlen helyen megtalálják a szolgáltatói szerződés felbontásához szükséges formanyomtatványokat, az új szolgáltatóval való szerződés megkötéséhez szükséges dokumentumok lajstromát, az űrlapokat, meg tudják nézni a szolgáltatók általános ajánlatát, de a szolgáltatók különleges árajánlatókat is feltölthetnek az applikációba.
A román állampolgárok 2020 telén minden bizonnyal kevesebbet fognak fizetni a gázért, mint egy évvel korábban – jelentette ki Virgil Popescu gazdasági és energiaügyi miniszter.
Mint ismeretes, a romániai földgázpiacot 2020. július elsejétől liberalizálták, a fogyasztóknak pedig jogukban áll bármikor szolgáltatót váltani.
Felháborodás jellemzi a júliusi földgázár-liberalizációra készülő lakosságot, miután a nagy szolgáltatók alig akarnak engedni az árból.
Olcsóbban vásárolhatják júliustól a földgázt azok a lakossági fogyasztók, akik most résen vannak, és saját szolgáltatójukon kívül több másik cégtől is kérnek árajánlatot, hogy a legkedvezőbb mellett dönthessenek.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!