Fotó: Gábos Albin
Mindössze 15 százalékkal nőhet idén a gyerekpénz és a nyugdíj, a tanárok fizetésemelését pedig elhalaszthatják a kiszivárgott információk szerint.
2020. július 21., 09:372020. július 21., 09:37
Miután az alkotmánybíróság a hónap elején úgy határozott, hogy alkotmányos a gyerekpénzként emlegetett gyermeknevelési pótlék megkétszerezését augusztus elsejéig elhalasztó, 2020/2-es sürgősségi kormányrendelet hatályon kívül helyezéséről szóló törvény, jövő hónaptól 300 lejre kellene nőnie a jelenlegi 150 lejes szintről a 2–18 éves korosztálynak járó juttatásnak, a fogyatékkal élő kiskorúaknak pedig havi 600 lejt kellene kapniuk.
Ludovic Orban miniszterelnök viszont már a taláros testület döntését követően határozottan leszögezte, hogy nincs pénz az összeg megduplázására, de keresik a megoldást arra, hogy még az idei év folyamán emelni tudják a jelenleg 150 lejes juttatást.
A News.ro hírügynökség most úgy értesült, hogy
Akár bele is törhet az Orban-kabinet foga amúgy egy hasonló döntésbe, hiszen a Szociáldemokrata Párt (PSD) az alkotmánybírósági döntést követően meglebegtette: „le fogja seperni az asztalról” a jelenlegi kormányt, ha az nem duplázza meg a gyermeknevelési pótlékot.
A kiszivárgott hírek szerint a nyugdíjtörvényben előírt
de a News.ro forrásai szerint erről még nem született döntés.
A bérezési törvény szerint ugyanakkor szeptembertől emelni kellene a tanárok fizetését is, ezt azonban a kormányzati források szerint elhalaszthatja a nemzeti liberális párti (PNL) kabinet.
Az alkotmánybíróság szerdán úgy határozott, hogy alkotmányos a gyerekpénz megkétszerezését augusztus elsejéig elhalasztó 2020/2-es sürgősségi kormányrendelet hatályon kívül helyezéséről szóló törvény.
Emelni fogja a román kormány a gyermekpénzt, de egyelőre nincs szó arról, hogy megduplázza, mert arra nincs anyagi fedezet – nyilatkozta Ludovic Orban miniszterelnök az általa irányított Nemzeti Liberális Párt (PNL) csütörtöki vezetőségi ülését követően.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!