Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A bukaresti törvényszék az észak-erdélyi autópálya Maroskece és Aranyosgyéres közötti szakaszának megépítésével licit nyomán megbízott Straco cég kérésére felfüggesztette az országos közútkezelő társaság (CNAIR) szerződésbontásra vonatkozó döntését. A határozat nem jogerős.
2021. március 23., 08:432021. március 23., 08:43
2021. március 23., 08:462021. március 23., 08:46
Cătălin Drulă közlekedési miniszter a G4media.ro portál szerint közölte, a táblabíróságon folytatják a küzdelmet a problémás szerződés felbontásáért.
Mint ismeretes, a CNAIR március 11-én jelentette be, hogy szerződést bontott a Maroskece és Aranyosgyéres közötti szakaszt építő vállalkozással, miután az elmúlt időszakban szinte meg sem mozdultak a munkagépek, öt hónap alatt 1 százalékos előrelépést sikerült produkálniuk úgy, hogy a már megépült infrastruktúra állaga is romlani kezdett.
Szerződést bontott az országos közútkezelő társaság (CNAIR) az észak-erdélyi autópálya Maroskece és Aranyosgyéres közötti szakaszát építő vállalkozással, miután az elmúlt időszakban szinte meg sem mozdultak a munkagépek, öt hónap alatt 1 százalékos előrelépést sikerült produkálniuk úgy, hogy a m&a
A 15,7 kilométeres sztrádaszakasz megépítéséről még 2015-ben kötött szerződést az útügyi hatóság a romániai Straco céggel, amely 280 millió lejért vállalta a munkálatok elvégzését, holott ez az össze az eredetileg becsült summa alig 45 százaléka. „A 2016-ban elkezdett és 2021-ben alig 40 százalékon álló munkálatokkal nem tudunk teljesítményt felmutatni az infrastruktúra és általában véve Románia fejlődése terén” – szögezte a közlekedési minisztérium március 11-ei közleménye.
Mint a dokumentum is emlékeztetett, a Straco fizetésképtelenné vált, az alvállalkozóit sem fizette ki. „A cég a román hatóságok minden jóindulatát élvezte, de eljött a pillanat, amikor azt kell mondanunk: elég. Ezt a megoldást a CNAIR minden erejével próbálta elkerülni, mivel a versenytárgyalás újbóli kiírása relatíve hosszú folyamat. Azonban
– nyilatkozta a szerződésbontás kapcsán Cătălin Drulă.
A közlekedési tárca vezetője ugyanakkor bejelentette, azt kérte a CNAIR illetékeseitől, gyorsított menetrenddel fussanak neki a versenytárgyalás újbóli kiírásának, hogy mielőbb szerződést köthessenek az új építővel.
Megelégelték a helyi önkormányzatok, hogy a magyar–román határon fekvő Bors községet Bukaresttel összekötő autópálya megépítésétől várják településeik fellélegzését, és a fojtogató forgalomtól terelőutak építésével próbálnának szabadulni. A Prahova völgyén három,
Négy ajánlat is érkezett az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti 26,35 szakaszának megtervezésére és megépítésére.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
szóljon hozzá!