Fotó: Pixabay
Az üres álláshelyek aránya a múlt év utolsó negyedévében az euróövezetben 2,5 százalék, az Európai Unióban pedig 2,3 százalék volt, a tagállamok közül pedig Romániában, Bulgáriában és Lengyelországban volt a legalacsonyabb (mindhárom országban 0,7 százalék) – derül ki az Eurostat által kedden közzétett adatsorokból.
2025. március 18., 15:582025. március 18., 15:58
A legmagasabb Belgiumban és Hollandiában (egyaránt 4,1 százalék), valamint Ausztriában (3,6 százalék) volt a betöltetlen álláshelyek aránya.
Az előző negyedévhez képest a tavalyi utolsó negyedévben az üres álláshelyek aránya négy tagállamban nőtt, hat országban stagnált,
Az üres álláshelyek aránya a tavalyi utolsó negyedévben sem az euróövezetben, sem az Európai Unióban nem változott az előző negyedévhez képest.
Negyedéves összevetésben a tagállamok közül a legnagyobb mértékben Németországban (0,7 százalékponttal) és Görögországban (0,6 százalékponttal) csökkent az üres álláshelyek aránya, míg
Romániában az Országos Statisztikai Intézet múlt hónapban közzétett adatai szerint a múlt év utolsó negyedévében az üres álláshelyek száma 34 300 volt, 1000-rel több, mint 2023 azonos időszakában, de 5600-zal kevesebb, mint 2024 harmadik negyedévében – írja az Agerpres.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán ismertetett adatai szerint 2024 negyedik negyedévében 34 300 betöltetlen állás volt Romániában, ezerrel több, mint 2023 utolsó negyedévében, de 5600-zal kevesebb, mint az előző három hónapban.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!