Hadiipari beruházás. A Hanhwa Aerospace jelentős szereplővé teheti Romániát a harckocsik gyártásának terén
Fotó: Wikipédia
A dél-koreai székhelyű Hanwha Aerospace, az ázsiai ország legnagyobb katonai eszközöket gyártó cége jövő év elején megkezdi egy páncélozott járműveket előállító gyár építését Romániában.
2024. szeptember 16., 19:542024. szeptember 16., 19:54
Mint arról beszámoltunk, a bukaresti hatóságok júliusban 1 milliárd dolláros szerződést írtak alá a Hanwha-val 54 K9 Thunder (Mennydörgés) önjáró löveg és 36 K10 lőszer-utántöltő gyártásáról.
„A szerződés értelmében a Hanwha Aerospace elkötelezett amellett, hogy nagyszabású gyártási és karbantartási létesítményeket építsen Romániában, hogy ne csak a legmodernebb platformokat, hanem gazdasági és ipari előnyöket is biztosítson” – mondta Peter Bae, a Hanwha Aerospace Europe alelnöke a News.ro-nak.
„Javaslatunk fontos részét képezi egy gyártóüzem létrehozása egy karnbantartó és javító központ (Maintenance Repair Operations – MRO) kiválósági központtal együtt, amely a Hanwha globális ellátási láncába integrálja a romániai vállalatokat” – mondta Peter Bae.
Hozzátette, hogy Románia a Hanwha összes európai földi rendszerének regionális központjává válik.
„A K9 Thunder és a Redback közötti hasonlóságok azok az elemek, amelyek jelentősen hozzájárulhatnak ahhoz, hogy Románia az összes európai Hanwha földi rendszer gyártási, MRO és frissítési központjává váljon” – mondta Peter Bae.
Azt ugyanakkor egyelőre nem árulták el, hol épül meg majd az üzem.
Aláírták a szerződést, amelynek értelmében Románia közel egymilliárd dollár értékben tüzérségi fegyvereket vásárol Dél-Koreából – közölte szerdán a Hanwha Aerospace dél-koreai vállalat.
Mint arról beszámoltunk, júliusban írták alá a szerződést, amelynek értelmében Románia közel egymilliárd dollár értékben tüzérségi fegyvereket vásárol Dél-Koreából – közölte szerdán a Hanwha Aerospace dél-koreai vállalat. A szerződést a bukaresti védelmi minisztériummal kötötte meg az ázsiai cég.
Az eszközök leszállítása 2027 elején kezdődik, s 2029-ig tart majd. A szerződés értelmében a járművek zömét Romániában fogják legyártani helyi beszállítók bevonásával.
„A Hanwha Aerospace eltökélt abban, hogy maximalizálja a román védelmi ipar számára származó hasznot” – idézte az Economedia.ro Peter Baét, a Hanwha Aerospace Europe alelnökét. Románia lesz a tizedik ország és a hatodik NATO-tagállam, mely hadrendbe állítja a K9-es önjáró lövegeket.
A koreai védelmi cég és helyi társai egyre inkább számítanak arra, hogy a kelet- és észak-európai országok között a 2022 elején Oroszország által Ukrajna ellen indított háborújának kezdete óta kiéleződött fegyverkezési verseny nyomán egyre több fegyverszállítási megrendelést kapnak a régióban.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!