Hadiipari beruházás. A Hanhwa Aerospace jelentős szereplővé teheti Romániát a harckocsik gyártásának terén
Fotó: Wikipédia
A dél-koreai székhelyű Hanwha Aerospace, az ázsiai ország legnagyobb katonai eszközöket gyártó cége jövő év elején megkezdi egy páncélozott járműveket előállító gyár építését Romániában.
2024. szeptember 16., 19:542024. szeptember 16., 19:54
Mint arról beszámoltunk, a bukaresti hatóságok júliusban 1 milliárd dolláros szerződést írtak alá a Hanwha-val 54 K9 Thunder (Mennydörgés) önjáró löveg és 36 K10 lőszer-utántöltő gyártásáról.
„A szerződés értelmében a Hanwha Aerospace elkötelezett amellett, hogy nagyszabású gyártási és karbantartási létesítményeket építsen Romániában, hogy ne csak a legmodernebb platformokat, hanem gazdasági és ipari előnyöket is biztosítson” – mondta Peter Bae, a Hanwha Aerospace Europe alelnöke a News.ro-nak.
„Javaslatunk fontos részét képezi egy gyártóüzem létrehozása egy karnbantartó és javító központ (Maintenance Repair Operations – MRO) kiválósági központtal együtt, amely a Hanwha globális ellátási láncába integrálja a romániai vállalatokat” – mondta Peter Bae.
Hozzátette, hogy Románia a Hanwha összes európai földi rendszerének regionális központjává válik.
„A K9 Thunder és a Redback közötti hasonlóságok azok az elemek, amelyek jelentősen hozzájárulhatnak ahhoz, hogy Románia az összes európai Hanwha földi rendszer gyártási, MRO és frissítési központjává váljon” – mondta Peter Bae.
Azt ugyanakkor egyelőre nem árulták el, hol épül meg majd az üzem.
Aláírták a szerződést, amelynek értelmében Románia közel egymilliárd dollár értékben tüzérségi fegyvereket vásárol Dél-Koreából – közölte szerdán a Hanwha Aerospace dél-koreai vállalat.
Mint arról beszámoltunk, júliusban írták alá a szerződést, amelynek értelmében Románia közel egymilliárd dollár értékben tüzérségi fegyvereket vásárol Dél-Koreából – közölte szerdán a Hanwha Aerospace dél-koreai vállalat. A szerződést a bukaresti védelmi minisztériummal kötötte meg az ázsiai cég.
Az eszközök leszállítása 2027 elején kezdődik, s 2029-ig tart majd. A szerződés értelmében a járművek zömét Romániában fogják legyártani helyi beszállítók bevonásával.
„A Hanwha Aerospace eltökélt abban, hogy maximalizálja a román védelmi ipar számára származó hasznot” – idézte az Economedia.ro Peter Baét, a Hanwha Aerospace Europe alelnökét. Románia lesz a tizedik ország és a hatodik NATO-tagállam, mely hadrendbe állítja a K9-es önjáró lövegeket.
A koreai védelmi cég és helyi társai egyre inkább számítanak arra, hogy a kelet- és észak-európai országok között a 2022 elején Oroszország által Ukrajna ellen indított háborújának kezdete óta kiéleződött fegyverkezési verseny nyomán egyre több fegyverszállítási megrendelést kapnak a régióban.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!