A romániai utazók körében népszerűek az európai city breakek
Fotó: Haáz Vince
London, Milánó és Róma, a Wizz Air és a Ryanair bizonyult a legkapósabbnak a romániai utazók körében 2024-ben – vont mérleget a Vola.ro szakportál legfrissebb elemzésében, amely ugyanakkor arra is rávilágít, hogy 2025-ben is a népszerű célpontok között maradnak az európai nagyvárosok.
2024. december 24., 20:532024. december 24., 20:53
Londont, Milánót és Rómát kereste fel a legtöbb romániai utazó 2024-ben, a döntő okok között pedig az idegenforgalmi szakemberek szerint fontos helyet foglal a repülőjegyek ára is, ezeken a járatokon lehetett ugyanis egyben a legolcsóbban utazni.
amelyek vagy a nagy román közösségükről, vagy a turisztikai potenciáljukról ismertek, a turisták gyakran választják city break típusú utazást” – foglalta össze a Volra.ro repülőjegyeket is kínáló online utazási iroda.
Tapasztalataik szerint amúgy eltérő preferenciákat láthatunk, ha a kiindulási pontot nézzük: idén Bukarestből a legtöbb utazó Londont, Rómát és Milánót választotta. A kolozsvári utazók Bukarestbe, Párizsba és Milánóba repültek a leggyakrabban, akárcsak a temesváriak, miközben Jászvásárról Brüsszelbe, Párizsba és Milánóba utaztak a legtöbben.
A listát a személyes preferenciák és az árak mellett ugyanakkor nagy valószínűséggel az is alakítja, hogy egy-egy városból hová vannak repülőjáratok.
A január volt a legolcsóbb hónap, de egyben az a hónap is, amelyben a Vola évről évre megrendezi Ieftinuarie (Olcsó január – szerk. megj.) kampányát, az év legalacsonyabb repülőjegy áraival.
Az augusztusi utazásra vásárolt Ieftinuarie jegyek például átlagosan 27 százalékkal olcsóbbak voltak, mintha az indulás hónapjában vásárolták volna meg őket.
Eközben az augusztus, a nyaralások hónapja volt a legdrágább.
A februártól szeptemberig tartó időszak általában olcsóbb volt 2023-hoz képest, ami sokakat arra ösztönzött, hogy kihasználja a kedvező árakat. A fennmaradó hónapokban viszont kisebb áremelkedések voltak, különösen decemberben, amikor az európai karácsonyi vásárok miatt nagyon nagy volt a kereslet a city breakek iránt.
„Van azonban néhány érdekes rekord: a legolcsóbb jegy 2024-ben, mindössze 40 euróért a marokkói Varzázátba szólt, amely egyre népszerűbb a romániai lakosság körében. Az ellenkező póluson a Kajmán-szigeteket találjuk 2262 eurós átlagos jegyárral” – derül ki az elemzésből.
Amely szerint a legolcsóbb foglalási napok a kedd és a szombat voltak. Ezzel szemben a vasárnap volt a legdrágább, szakemberek szerint valószínűleg azért, mert sokan foglalnak hétvégén, hiszen az embereknek több idejük van az ajánlatok keresésére, ami növeli a keresletet.
Az indulás tekintetében a kedd és a szerda bizonyult a legkedvezőbb árú napnak, mivel az utazók gyakran választják ezeket a napokat az olcsóbb és kevésbé zsúfolt járatok miatt. Ezzel szemben a péntek, a vasárnap és a hétfő volt a legmagasabb árú nap, mivel ezek gyakran egybeesnek a munkahét kezdetével vagy végével, vagyis a hétvégi kiruccanásokkal.
ezek előnye a menetrend szerinti légitársaságokhoz képest alacsonyabb árak mellett változatos útvonalportfóliójuk. A legnépszerűbbnek a Wizz Air és a Ryanair bizonyult, majd a Tarom és a HiSky következett.
Az átlagos tartózkodási időt tekintve a romániai utazók többsége átlagosan 3–6 napot töltött a célállomáson. A legnépszerűbb választás továbbra is a négynapos city break. És bár a legrövidebb tartózkodás mindössze egy napig tartott, a Vola.ro a leghosszabb tartózkodást is regisztrálta: ez 155 napot tartott.
de ha tényleg meglesz a vízummentesség, várhatóan nőni fog az Amerikai Egyesült Államokba utazók száma is, különösen, hogy már van olyan légitársaság, amely közvetlen járatot üzemeltet New Yorkba.
A francia Mercure szállodalánc tagjává válik Félixfürdő egyik legnagyobb hotele, az Internaţional – jelentette be a Turism Felix Rt. kedden.
A romániaiak a legutóbbi kibocsátáskor 2,6 milliárd lej értékben jegyeztek Fidelis-kötvényeket, és ezzel 16,4 milliárd lejre nőtt az összeg, amellyel idén a lakosság a tőkepiacon keresztül hozzájárult az államadósság finanszírozásához.
Tavaly egy hektár termőföld átlagára 41 624 lej volt Romániában; területi bontásban a legalacsonyabb átlagárat (35 303 lej) az északkeleti régióban, a legmagasabbat (61 360 lej) a Bukarest–Ilfov régióban jegyezték – közölte az INS.
Idei utolsó ülésén a bukaresti energiaszabályozó ügynökség (ANRE) jóváhagyta, hogy nagykereskedelmi ügyleteket folytasson Romániában a Socar Trading Gas & Power SRL, az azeri állami kőolaj- és gázipari cég, a Socar leányvállalata.
A romániai lakosság 13 százalékkal többet fog költeni az idei téli ünnepek alatt, de ez nem feltétlenül jelenti a fogyasztás növekedését, inkább az inflációval magyarázható – derül ki a Reveal Marketing Research pénteken közzétett felméréséből.
A 2025-ös évi állami társadalombiztosítási költségvetés elfogadásáig a jelenlegi szinten maradnak a nyugdíjak, és a büdzsé elfogadásáig befagyasztják a fizetéseket a közszférában, és nem jár üdülési csekk a kiszivárgott hírek szerint.
Tiltakoznak a turisztikai ágazat munkáltatói és szakszervezetei a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek esetleges megszüntetése ellen; szerintük egy ilyen intézkedésnek „katasztrofális következményei” lehetnek.
A Transilvania Bank megkezdte több mint 320 000 bankkártya átadását az OTP Bank Románia ügyfelei számára. A bankkártyákat az ügyfelek 2025. március 3-tól használhatják – tájékoztatott pénteken a BT kommunikációs osztálya.
Az idei első kilenc hónapban 1,683 millió külföldi turista szállt meg a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, és összesen mintegy 5,019 milliárd lejt, fejenként 2982,8 lejt költöttek el – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei harmadik negyedévben az előzőhöz viszonyítva 6,4 százalékkal 2582 lejre emelkedett az átlagnyugdíj Romániában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
szóljon hozzá!