Tovább erősödhetnek a határokon átívelő magyar–magyar gazdasági kapcsolatok a gazdaságfejlesztési programoknak köszönhetően a Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) szerint, amelynek 22 regionális irodája tavaly több mint 2,1 milliárd forintnyi üzletkötéshez járult hozzá.
2018. január 05., 13:052018. január 05., 13:05
Az MNKH csütörtöki, az MTI által idézett közleményében kiemeli, hogy a földrajzi közelség, a hasonló gazdasági, üzleti és jogi környezet miatt a környező államok a magyar vállalkozások elsődleges piacai, kivitelük negyede ide irányul.
A kereskedőház irodái 2017-ben több mint 2,1 milliárd, az első iroda megnyitása óta összesen több mint 5 milliárd forint értékű üzletkötéshez járultak hozzá, és 4 ezer külhoni vállalkozással működnek együtt.
A közlemény idézi Oláh Zsanettet, az MNKH vezérigazgatóját, aki az irodák létjogosultságát egyebek mellett azzal indokolta, hogy a hálózat csaknem 200 szakmai programot szervezett, bemutatkozási lehetőségeket biztosított Európa meghatározó szakkiállításain.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
szóljon hozzá!