Búcsúznak? A Napolact márkát birtokló holland FrieslandCampina a Romániából való kivonuláson gondolkodik
Fotó: Bakó Zoltán
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
2025. február 09., 20:322025. február 09., 20:32
„A holland FrieslandCampina a Deloitte-hoz fordult, hogy megvizsgálja a romániai üzletág eladását. A FrieslandCampina két gyárral rendelkezik Romániában. Az értékesítési folyamat korai szakaszban van” – írja a Bizlawyer.
A tranzakció értéke piaci források szerint 60-70 millió euró lehet.
A Ziarul Finaciar című gazdasági lap szerint
amely a Csányi Sándor OTP-vezér tulajdonában levő Bonafarm csoporthoz tartozik, de a francia Danone is érdeklődést mutat.
A pénzügyminisztérium által közzétett adatok szerint
A teljes adósságállomány ekkor közel 103 millió lej volt.
A FrieslandCampina a világ harmadik legnagyobb tejtermelője, több mint 22 ezer alkalmazottal, több mint 100 termelőüzemben állítja elő termékeit 30 országban, köztük két erdélyi gyárban, a Kolozsvár melletti Kisbácson és Marosvásárhelyen.
Korábban Nagykárolyban is volt egy üzeme, ezt költöztette Kolozs megyébe.
A FrieslandCampina korábban bejelentette, hogy
A holland cég közölte, hogy az elbocsátások akár 200 millió euró megtakarítást is eredményeznek, ami része annak a programnak, amelynek célja, hogy 2026-tól 400-500 millió euróval csökkentse az éves költségeket.
A FrieslandCampina a világ több mint 100 országában értékesíti termékeit az élelmiszer- és gyógyszeripar számára.
A cég 2008-ban jött létre a holland Friesland Foods és Campina tejipari vállalatok egyesülésével.
„A helyi Napolact márka, amely a Forbes szerint az elmúlt négy évben a legkedveltebb gyermek-tejtermékmárka volt, egyre népszerűbb” – jelentette be a vállalat 2021 októberében.
Úgy tűnik, komolyan fontolgatja a román állami tulajdonban levő Romgaz a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát megvásárlását: szakértők bevonásával kívánják felmérni a kiszemelt célpont helyzetét.
A hónap végétől árat emel a Román Vasúttársaság (CFR): a legtöbb esetben néhány lejjel drágulnak a különböző díjszabások, de a rövidebb utak esetében jelentős drágítás jöhet.
Ilie Bolojan szerint Romániának nagyon magas a költségvetési deficitje, emiatt az államapparátus reformja, a költségek csökkentése és a bevételek növelése elkerülhetetlen.
Januárban tavaly decemberhez képest 5,6 százalékkal 5328 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8910 lej volt januárban, 341 lejjel kevesebb, mint az előző hónapban.
A minimálbérnél magasabb, tisztességes megélhetést biztosító új bérfogalom, egyfajta új létminimum hivatalos bevezetését kéri az Országos Szakszervezeti Tömb.
A tavalyi negyedik negyedévben az előzőhöz viszonyítva 12,2 százalékkal 2898 lejre emelkedett az átlagnyugdíj Romániában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
A margarin, a higiéniai és kozmetikai szolgáltatások, valamint a postai szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben februárban a múlt év első második hónapjához képest.
A Donald Trump amerikai elnök által szerdán az amerikai acél- és alumíniumimportra kivetett vámok nem kis mértékben érintik Romániát is.
A kormány elfogad egy jogszabályt, amelyik megakadályozza, hogy a jövőben 100 000 eurós nagyságrendű prémiumokat kapjanak nyugdíjazásukkor a Romsilva vezető beosztású alkalmazottai – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A rokonok közötti pénzajándékozás nem adóköteles – szögezte le a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
szóljon hozzá!