2009. május 15., 09:592009. május 15., 09:59
Dumitru Voloşeniuc, a megyei tanács alelnöke úgy látja, hogy a megyében élő gyermekek, fiatalok többsége főként pénz hiányában szinte egyáltalán nem hagyta még el a községet vagy várost, ahol lakik. „Nem mindenki engedheti meg magának, hogy külföldön nyaraljon. A vásáron majd megláthatják, mennyi szép és megfizethető szálláslehetőség kínálkozik Bihar megyében” – mondta.
Azok a bihari turisztikai szolgáltatók, panziók, amelyek elfogadják a szervezők meghívását, ingyenesen állíthatják fel standjukat a Fekete Sas-palota passzázsában. Azoknak, akik az ország más részeiből jönnek, fizetniük kell a helyért. A szervezők arra kérik a résztvevőket, álljanak elő kedvezményes ajánlatokkal a hétvégi kiruccanásokra.
Voloşeniuc elmondta: Magyarországon is népszerűsítik a rendezvényt, elsősorban Hajdú-Bihar megyében. „Váradról sokan járnak át a nyugati szomszédainkhoz üdülni, főképp a fürdőhelyekre. Most azt szeretnénk elérni, hogy onnan is látogassanak meg minket” – fogalmazott.
A szervezésben részt vesz az Országos Falu-, Öko- és Kulturális Turizmusért Egyesület is. Ennek elnöke, Maria Tătar azt mondta, a szervezetnek lehetősége van a turisták számának a monitorozására. Az expót követő hónapokban felmérhetik, hányan jönnek Biharba a reklám nyomán.
Voloşeniuc azt is hozzáfűzte, hogy bár kértek, nem kaptak támogatást a Turisztikai Minisztériumtól a rendezvény megszervezésére. „Talán ha sikeres lesz, az elkövetkezőkben már beszáll anyagilag a szaktárca” – mondta. Bihar megyében ez lesz az első turisztikai vásár.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.