Archív felvétel
Ellenséges felvásárlásnak minősítette pénteken az Eurohold, hogy a Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) visszavonta a tulajdonukban lévő Euroins Románia biztosítótársaság működési engedélyét. Bejelentette egyúttal: megtámadja a bíróságon a csődeljárás elindításáról szóló döntést.
2023. március 17., 15:362023. március 17., 15:36
2023. március 17., 15:412023. március 17., 15:41
A bolgár vagyonkezelő társaság közleménye szerint az ASF voltaképpen „elkobozta” a biztosító vagyonát, és katasztrófaközeli állapotba sodorta a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb/RCA) piacát.
„A romániaiak felháborító árakat fognak fizetni a kötelező biztosításért, hogy finanszírozzák a hatóságok hozzá nem értését és a romániai fuvarozók szövetségének szisztematikus rablását” – írta a cégcsoport.
a „stabil pénzügyi helyzetű” Euroins működési engedélyének visszavonásáról. Emlékeztettek arra, hogy az elmúlt két hónapban egy tekintélyes bank, az EBRD is az Euroins részvényesévé vált, és ezzel egyidejűleg tőkeemelést is jóváhagytak, ám mindez nem szerepel a hatóság határozatának alapjául szolgáló elemzésben.
Többek között arra hivatkoznak, hogy az ASF határozata nem vette figyelembe az Euroins Románia viszontbiztosítási szerződését a csoport viszontbiztosítójával, az EIG Re-vel, és nem vette figyelembe magának a viszontbiztosítónak a pénzügyi helyzetét. Emellett szerintük
A közlemény szerint az Eurohold vezetősége korábban többször figyelmeztetett arra, hogy „szervezett támadás” indult az Euroins Románia ellen, és az ASF alkalmazottainak támogatásával kísérletek történtek a biztosítótársaság vagyonának ellenséges felvásárlására. „Sajnos (…) ez a forgatókönyv beigazolódott” – állapította meg a bolgár cégcsoport AZ Agerpres által idézett közleményben.
A Pénzügyi Felügyelet (ASF) pénteken megerősítette az egy nappal korábban kiszivárgott információt: valóban megvonta az Euroins biztosítótársaság működési engedélyét.
Mint ismert, az ASF pénteken bejelentette, hogy visszavonja az Euroins Románia működési engedélyét a cég fizetésképtelenségére utaló jelek miatt. Az intézmény közleménye szerint az Euroins ellen csődeljárás indul, és a Biztosítási Garanciaalapot (FGA) nevezik ki a társaság ideiglenes vagyonfelügyelőjévé. Feladata irányítani a cég üzleti tevékenységét és meghozni a vagyona megőrzéséhez szükséges intézkedéseket. A biztosítótársaság jelenlegi vezetőségét felfüggesztik, az FGA mandátuma pedig a felszámolóbiztos kinevezéséig tart.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!