Fotó: Pinti Attila
Ellenőrzéseket végez az Energiaár-szabályozó Hatóság és a Fogyasztóvédelmi Hatóság azoknál a földgázszolgáltatóknál, amelyek korábban egy éves szerződést kötöttek a fogyasztókkal rögzített árról, most viszont a tarifák növeléséről értesítik őket.
2021. augusztus 28., 16:322021. augusztus 28., 16:32
2021. szeptember 10., 12:062021. szeptember 10., 12:06
Virgil Popescu energiaügyi miniszter szombaton elmondta, több szolgáltató szerződésben vállalta, hogy egy évig nem módosítja a földgáz árát. Szerinte az ügyfelek megtévesztésével gyanúsítható az a cég, amelyik a szerződés lejárta előtt közli a fogyasztókkal, hogy az ár módosítására készül, és ez esetben az Országos Energiaár-szabályozási Hatóság (ANRE) és az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) is eljárhat ellenük. „Az ANRE az üzleti forgalmuk 5 százalékának megfelelő pénzösszegre bírságolhatja az ügyfeleket megtévesztő szolgáltatókat. Megengedhetetlen az egy évre rögzített árat menet közben tetszés szerint módosítani” – nyilatkozta Virgil Popescu a Realitatea Plus hírtelevíziónak.
Ezt az intézkedést a sérülékeny fogyasztók védelméről szóló törvénybe foglalják, amelyet Virgil Popescu ígérete szerint már az őszi ülésszak elején elfogad a parlament.
Mint arról beszámoltunk, minden idők legköltségesebb tele elé néz a romániai lakosság az energiafogyasztás szempontjából, mivel az energiapiac év elején bekövetkezett liberalizálása nyomán berobbant a gáz és a villanyáram ára. Miközben januárban még átlagosan 18-20 százalékkal emelkedett az elektromos áram és a földgáz lakossági ára, a hazai gázszolgáltatók az elmúlt hetekben 100 százalékos vagy ennél nagyobb arányú drágulásról tájékoztatták lakossági ügyfeleiket októbertől.
Alacsony jövedelmű lakosok milliói kerülhetnek nehéz helyzetbe Romániában az energiahordozók drasztikus drágulása miatt.
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
szóljon hozzá!