Fotó: Pinti Attila
Ellenőrzéseket végez az Energiaár-szabályozó Hatóság és a Fogyasztóvédelmi Hatóság azoknál a földgázszolgáltatóknál, amelyek korábban egy éves szerződést kötöttek a fogyasztókkal rögzített árról, most viszont a tarifák növeléséről értesítik őket.
2021. augusztus 28., 16:322021. augusztus 28., 16:32
2021. szeptember 10., 12:062021. szeptember 10., 12:06
Virgil Popescu energiaügyi miniszter szombaton elmondta, több szolgáltató szerződésben vállalta, hogy egy évig nem módosítja a földgáz árát. Szerinte az ügyfelek megtévesztésével gyanúsítható az a cég, amelyik a szerződés lejárta előtt közli a fogyasztókkal, hogy az ár módosítására készül, és ez esetben az Országos Energiaár-szabályozási Hatóság (ANRE) és az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) is eljárhat ellenük. „Az ANRE az üzleti forgalmuk 5 százalékának megfelelő pénzösszegre bírságolhatja az ügyfeleket megtévesztő szolgáltatókat. Megengedhetetlen az egy évre rögzített árat menet közben tetszés szerint módosítani” – nyilatkozta Virgil Popescu a Realitatea Plus hírtelevíziónak.
Ezt az intézkedést a sérülékeny fogyasztók védelméről szóló törvénybe foglalják, amelyet Virgil Popescu ígérete szerint már az őszi ülésszak elején elfogad a parlament.
Mint arról beszámoltunk, minden idők legköltségesebb tele elé néz a romániai lakosság az energiafogyasztás szempontjából, mivel az energiapiac év elején bekövetkezett liberalizálása nyomán berobbant a gáz és a villanyáram ára. Miközben januárban még átlagosan 18-20 százalékkal emelkedett az elektromos áram és a földgáz lakossági ára, a hazai gázszolgáltatók az elmúlt hetekben 100 százalékos vagy ennél nagyobb arányú drágulásról tájékoztatták lakossági ügyfeleiket októbertől.
Alacsony jövedelmű lakosok milliói kerülhetnek nehéz helyzetbe Romániában az energiahordozók drasztikus drágulása miatt.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!