Miután a múlt hónapban az ellenzéki Nemzeti Liberális Párt (PNL) frakciójának ellenszavazata miatt hiúsult meg, hogy a Bihar megyei önkormányzat elfogadja a nagyváradi repülőtér utastermináljának bővítését lehetővé tevő határozatot, a közgyűlés keddi ülésén elfogadták azt – számolt be az Erdon.ro.
2017. február 14., 18:272017. február 14., 18:27
Az ülés elején Pásztor Sándor RMDSZ-es tanácselnök azt javasolta a liberálisoknak, hogy emelkedjenek felül a mindennapi politikai vitákon. Arra hívta fel a figyelmet: jelenleg is tárgyal még több járat indításáról, ezért fontos, hogy mielőbb megépülhessen az új terminál. „Az elmúlt három hónapban több repülőtársasággal számos fontos európai járatról tárgyaltam, melyek körülbelül március végére fognak beérni, és mindegyiknek az volt az elvárása, hogy egy civilizált városnak civilizált repülőtere kell hogy legyen\" – fogalmazott. A jelenlegi terminál még 1964-ben épült, ezért szükség van arra, hogy megépüljön egy modern, minden igényt kielégítő új utasterminál, amire egyébként a 2017-es költségvetés 8 millió lejt irányoz elő.
Mint ismeretes, a váradi reptér 2015-ben átfogó felújítási munkálatokon esett át, aminek eredménye most kezd meglátszani. Az újranyitást követően tavaly még sokáig csak a Tarom Bukarest–Várad-járatait fogadta, aztán egy Tel-Aviv-i charterrel bővült a kínálat, decemberben pedig a Blue Air is elindította bukaresti járatát. Jövő hónapban azonban lényegesen megnő a forgalom Várad légikikötőjében: a Blue Air és a Ryanair Torinóba, Milánóba és Barcelonába indít gépet március 26-ától. Emellett a nyár folyamán charte-járatok is lesznek.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!