Augusztusban avatják fel a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér új utasterminálját, amely csaknem kétévnyi késéssel készült el
Fotó: Bihar Megyei Tanács
Az Európai Bizottság jóváhagyta kedden, hogy a romániai hatóságok egymillió euróval támogassák azokat a légitársaságokat, amelyek járatokat indítanak Nagyváradra és Nagyváradról – tájékoztatott a brüsszeli testület.
2020. július 28., 16:592020. július 28., 16:59
2020. július 28., 17:042020. július 28., 17:04
Mint közleményükben rámutatnak: az elfogadott képlet szerint közvetlen szubvenció biztosítható a légitársaságoknak, ennek pedig átláthatónak és valamennyi érdeklődő vállalat számára elérhetőnek kell lennie, legyen szó olyan cégről, amely most érkezik a Körös-parti városba, vagy olyanról, amely újraindítja korábban felfüggesztett járatait.
Kikötés ugyanakkor, hogy egy légitársaság nem kaphat 800 000 eurónál nagyobb támogatást, és 2020. december 31-e előtt kell odaítélni.
Augusztusban felavathatják végre a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér új utasterminálját. A 21,8 millió eurós beruházás két év késéssel valósult meg.
Mint ismeretes, a váradi légikikötő jelen pillanatban csak nevében nemzetközi, mindössze a Tarom román állami légitársaság Bukarest–Nagyvárad járatai szerepelnek a kínálatban. Augusztustól a Blue Air indít járatokat szintén a román fővárosba, a Tarom pedig a korábbi bejelentések szerint hamarosan még Konstancára fog repülni.
A Ryanair fapados légitársaság 2018-ban felfüggesztette a jó foglaltsági adatokkal szolgáló nyugat-európai járatait, aminek nyomán nemzetközi járatok nélkül maradt a Körös-parti város, és
Egy ideig a Blue Air és a Tarom is azzal áltatta a környéken élőket, hogy külföldi járatokat indít, erre azonban nem került sor.
Közben a koronavírus-világjárvány is bekavart: idén nyárra a korábbiaknál több charterjáratot jelentettek be népszerű külföldi turisztikai célpontok felé, ezek azonban egyelőre nem indultak el.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!