Látványterv
Bár Romániában ötven éve a brassói az első újonnan épülő repülőtér, eddig még egyetlen lej állami támogatást sem kapott.
2019. január 04., 10:492019. január 04., 10:49
2019. január 04., 10:532019. január 04., 10:53
A Brassó megyei önkormányzat vezetői most abban bíznak, idén ezen változtatnak, sikerül kilobbizni, hogy a létesítmény részfinanszírozása bekerüljön az ország költségvetésébe. Adrian Veştea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke bejelentette, hogy
Emlékeztetett, az elmúlt években több próbálkozás is volt, a brassói parlamenti képviselők nyújtottak be módosító indítványokat a költségvetési törvényhez, javasolva a légikikötő finanszírozását, ám ezt minden alkalommal visszautasították. Ezért döntöttek úgy, hogy ezúttal a Brassó megyei önkormányzat veszi kézbe az ügyet.
Viorica Dăncilă kormányfőnek már december végén elküldték a beadvány. Ebben rámutatnak, hogy a kormány prioritásai közé tartozik az olyan beruházások támogatása, melyek regionális és helyi gazdasági fejlődést generálnak, erre alapozva bíznak benne, hogy 2019-ben első ízben a brassói repülőtér is kap állami finanszírozást. Rámutatnak, hogy
Adrian Veştea arra is kitér, hogy az elmúlt két évben a kormány talált megoldásokat arra, hogy több repülőtér korszerűsítését finanszírozza. Így 2017-ben állami költségvetésből 10 millió lejt különítettek el a marosvásárhelyi repülőtér korszerűsítésére, 8 millió lejt a nagyváradi légikikötőre és 15 millió lejt a nagybányaira. 2018-ban a marosvásárhelyi reptér újabb 40 millió lejes kormánytámogatást kapott, a nagyváradi 10,2 millió lejt, a nagybányai 15 millió lejt, a szatmári pedig 10 milliót.
Másrészt a Brassó megyei közgyűlés elnöke bejelentette, hogy
A versenytárgyalást a szebeni Construcţii Rt. nyerte, amely áfa nélkül 28,5 millió lejért vállalta a kivitelezést. A tervek szerint a szerződést már pénteken alá is írják. A cégnek három hónap áll a rendelkezésére a tervek elkészítésére, erre alvállalkozókat szerződtet, majd további nyolc hónap az építkezésre. Megépítik az energetikai épületeket, a gépkocsi-parkolót és az utasterminálig a bekötőutat, a szállítás előtti ellenőrzési logisztikát, a belső összekötő utakat, a kerítést és kapukat, kialakítják a belső hálózatokat. A brassóiak abban bíznak, hogy 2021 elején a reptérről felszállhatnak az első járatok.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
szóljon hozzá!