Fotó: Sándor Csilla
A romániai autósok több mint 50 százaléka legalább alkalmilag prémium üzemanyagot tankol, és minden harmadik csak ezt a fajta üzemanyagot használja – derül ki a Mol megbízásából készült országos felmérés eredményeiből.
2021. augusztus 18., 17:332021. augusztus 18., 17:33
Mint a Mol Románia szerdai közleményéből megtudhatjuk, a fogyasztók a prémium üzemanyagot elsősorban a járművek motorjának védelmére választják, de a standard üzemanyaghoz viszonyított minőség és a jobb teljesítmény is döntő tényezők.
A felmérés szerint a motor jobb működése (39%), a jobb minőség (37%) és a jobb teljesítmény (32%) a fő okok, amiért a romániai járművezetők prémium üzemanyagot választanak.
A válaszadók 83 százaléka azonban egyetért azzal, hogy a prémium üzemanyag jobb vezetési teljesítményt nyújt, vagyis jobb az ár-minőség arány.
Több mint egy lejjel megdrágult mind a benzin, mind pedig a gázolaj a tavalyi év végi árszinthez képest, így jóval mélyebben a zsebünkbe kell nyúlnunk minden tankolásnál. Ám még mindig Romániában az egyik legolcsóbb az üzemanyag.
A felmérésből kiderült, hogy a legtöbb sofőr tisztában van azzal, hogy a prémium üzemanyag tisztítja a motort, növeli a jármű teljesítményét, meghosszabbítja élettartamát és csökkenti a karbantartási költségeket.
Ötször több üzemanyagot lehet vásárolni a svájci átlagbérből, mint a romániaiból – derül ki egy, a Digi 24 által idézett elemzésből, amely azt vizsgálta, hogy az egyes országban hány liter benzint lehet tankolni a havi bruttó átlagbérből.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!