2011. szeptember 01., 14:562011. szeptember 01., 14:56
„Több mint egymillióan vannak ebben az országban, akik jogtalanul kapnak nyugdíjat vagy társadalmi segélyt, és mindnyájan elnéztük ezt. Azok is, akik kapták a pénzt, meg azok is, akik törvénytelenül lehetővé tették, hogy ezek az emberek nyugdíjhoz és szociális segélyhez jussanak, most meg dühöngünk” - nyilatkozta Udrea csütörtöki sajtótájékoztatóján. A miniszter úgy vélekedett, hogy mindezek nélkül maradna elegendő alap a „tisztességes nyugdíjak” biztosítására.
„Húsz év alatt oda jutottunk, hogy több mint egymillióan húztak hasznot a rendszerből anélkül, hogy joguk lenne erre az összegre. Amikor ezek az emberek már nem kapják a jogtalan támogatásokat, elegendő összeg lesz ahhoz, hogy tisztességes nyugdíjat fizethessünk azokak, akik valóban dolgoztak és joguk van a nyugdíjra” - fűzte hozzá a miniszter.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.