Fotó: A szerző felvétele
2011. augusztus 05., 13:192011. augusztus 05., 13:19
A programokat ajánló szervezet vállalja a támogatható költségek legalább 20 százalékának finanszírozását – áll a Valeriu Tabără mezőgazdasági miniszter által jóváhagyott, a friss gyümölcs és zöldség hazai és más országokban való népszerűsítését célzó programok támogatásáról szóló útmutatóban.
Az E-coli baktérium okozta járvány következtében „az ágazatot sújtó példátlan válság” miatt vált szükségessé ennek az intézkedésnek a jóváhagyása.
A program támogatható költségének legtöbb 80 százaléka finanszírozható közpénzekből, ennek 30 százaléka az országos költségvetésből és legtöbb 50 százaléka az Európai Unió költségvetésből származhat.
„A népszerűsítő programot a témára szakosodott hatóság hajtja végre. Augusztus 16-ig előterjesztik, a minisztérium kiértékeli, majd eljuttatja az Európai Bizottsághoz, mely aztán jóváhagyja vagy sem más országok programjai mellett. Hároméves programról van szó, amelyhez a szakosodott szervezetnek 200 000 euróval kell hozzájárulnia” - közölte a szaktárca.
A hazai és a nemzetközi népszerűsítést elsősorban tájékoztató kampányok révén végzik, valamint a termékek különböző rendezvényeken, vásárokon és kiállításokon való bemutatásával.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!