Egyáltalán nem mutatkozik kereslet a fél éve felépített vajdahunyadi ipari park iránt: eddig egyetlen vállalkozás sem jelentkezett a rendelkezésre bocsátott területek és épületek kibérlésére. A város határában lévő park 10 millió euróból valósult meg, ezt európai uniós alapokból és a helyi költségvetésből biztosították.
2016. szeptember 13., 14:162016. szeptember 13., 14:16
A helyzetet az is bonyolítja, hogy ez a megyének már a második ipari parkja, az első ráadásul a közelben, Déván található, amely az autóalkatrész-gyártó szektor fontos csomópontjává vált. Dan Bobouţanu ennek ellenére derűlátó, biztos benne, hogy a vajdahunyadi ipari parkot hamarosan belakják. Az elöljáró hangsúlyozta: a létesítmény legnagyobb előnye, hogy a cégeknek az első öt évben nem kellene bért fizetniük, mindössze a közműszámlákat kellene állniuk.
Kedvezményeket viszont máshol is ajánlanak a vállalkozásoknak: számos ipari parkban például adókedvezménnyel csábítják be a beruházókat, sőt a vajdahunyadi park infrastruktúra szempontjából is meglehetősen elmaradott, hiszen például a városon nem halad át európai, csak megyei út, a közelben, a Lugos–Déva-autópályán zajló munkálatok pedig rendre elakadnak. Új befektetőkre pedig szükség lenne, ugyanis a legfrissebb adatok szerint a településen 6,6 százalékos a munkanélküliek aránya – ez ugyan kisebb az országos átlagnál, de az ország nyugati részében a legmagasabb érték.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!