Fotó: Haáz Vince
Újabb erdélyi város hagyta le Bukarestet lakásárak tekintetében: Kolozsvár után immár Brassóban is magasabb az ingatlanok átlagértéke, mint a román fővárosban.
2023. november 27., 19:012023. november 27., 19:01
Az Imobiliare.ro ingatlanközvetítő portál elemzésében rámutatnak, országos szinten a közelmúltban nem volt tapasztalható jelentős drágulás, az eddigi adatok ismeretében éves szinten mintegy 1,5 százalékos növekedés vetíthető előre. Nagyvárosokra lebontva Kolozsvár továbbra is élen áll: a kincses városban átlagosan 2500 eurót kérnek el egy négyzetméternyi lakható felületért.
Az újdonság Brassóból érkezik, ahol a fejlesztők és a régi építésű ingatlanok tulajdonosai az elmúlt két évben a mintegy 20 százalékos országos átlagnál is nagyobb mértékben drágítottak, ennek köszönhetően pedig a Cenk alatti város megelőzte Bukarestet, és a második legdrágább romániai nagyvárossá vált.
A „dobogósokat” Konstanca, Temesvár, Craiova, Iași, Nagyvárad, Galac és Ploiești követi.
Mint ismeretes, Brassó előretörése nem véletlen, mely immár árban is megmutatkozik. Elemzők korábban is rámutattak: az erdélyi szászok egykori barcasági központja és környéke hamarosan a legnagyobb regionális ingatlanpiaci szereplővé válik Romániában Bukarest után: a Cenk alatti város idén már maga mögé utasította e téren Kolozsvárt és Temesvárt is, a következő években várható több száz millió eurós beruházásoknak köszönhetően pedig megerősítheti helyét. A gazdasági előretörés fő mozgatórugója az idén megépült új reptér, illetve a töretlenül fejlődő turizmus.
Brassó és környéke a legnagyobb regionális ingatlanpiaci szereplővé válik Romániában Bukarest után: a Cenk alatti város máris maga mögé utasította e téren Kolozsvárt és Temesvárt is.
Visszatérve a mostani országos tendenciákra, az Imobiliare.ro elemzésében rámutatnak,
Albérletek szintjén viszont a mintegy 18 százalékos kínálatcsökkenés nagyobb, mintegy 15 százalékos áremelkedést eredményezett a hat legnagyobb romániai ingatlanpiacon, ami miatt egy átlagos havi lakbér 500 eurósra növekedett.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!