Fotó: eMAG
A régió erős e-kereskedelmi ökoszisztémájának kialakítása érdekében az eMAG megerősíti magyarországi vezetői csapatát és Daniel Spiridont nevezte ki a vezérigazgatói posztra 2022. szeptember 1-től. Daniel Spiridon nagyban hozzájárult az eMAG és az Extreme Digital cégek egyesüléséhez, mely idén tavasszal lett véglegesítve és amelynek köszönhetően a magyarországi ügyfelek egyetlenegy platform segítségével 4 millió termékhez férhetnek hozzá, az eMAG.hu-n és az eMAG alkalmazásban.
2022. szeptember 02., 11:592022. szeptember 02., 11:59
Az ökoszisztéma nemzetközi fejlesztése érdekében az eMAGnak jelenleg folyamatban van 785 millió lej értékű beruházása, amelyet folytat a következő két évben is.
E raktárhelyiség segítségével gyors szállítási és kézbesítési szolgáltatást fognak biztosítani az ügyfeleknek, valamint szélesebb választék lesz minden termékkategóriában.
Az eMAG Magyarország a legnagyobb romániai cég Magyarországon és az első helyen áll az online kereskedelem listáján. Ennek része az eMAG Marketplace platform, amelyen több mint 2000 romániai vállalkozó fejleszti vállalkozását.
„A legerősebb regionális e-kereskedelmi ökoszisztéma létrehozását tűztük ki célul és fontos mérföldkőhöz érkeztünk ezen az úton az eMAG és az Extreme Digital egyesülésével.
Daniel és csapata 2021 decembere óta dolgozott az egyesülés létrehozásán és a stratégiai irány megerősítésén. Daniel megerősítette a magyarországi, bulgáriai és romániai csapatok közötti együttműködést, és az elmúlt évben szorosan együttműködött a magyarországi csapattal. Gratulálok neki az új kinevezéshez, abban bízva, hogy tovább fogja vinni ezt az elképzelést, ami Romániában nagy sikert ért el és új, értékes projekteket fog az ügyfeleink számára kidolgozni.” – nyilatkozta Tudor Manea, az eMAG ügyvezető igazgatója.
– mondta Daniel Spiridon, az eMAG Magyarország ügyvezető igazgatója.
Daniel Spiridon 2021-ben csatlakozott az eMAG csapatához üzletfejlesztési és stratégiai elnökhelyettesként. 15 éves tapasztalattal rendelkezik, korábban a McKinsey startégiai menedzsment tanácsadó cégnél dolgozott, ahol a romániai fiók vezetője volt és a távközlési, média és technológiai csapat regionális koordinátoraként hozzájárult néhány közép- és kelet-európai vezető vállalat digitális átalakulásának felgyorsításához.
Az eMAG-ról
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról: about.emag.ro.
(X – fizetett hirdetés)
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!