Fotó: Jakab Mónika
Hétfőn indítja a Romániai Turisztikai Munkáltatok Szövetsége (FPTR) a Tengerpart mindenkinek elnevezésű program legújabb, 42. kiadását. Ennek keretében a csúcsszezonhoz képest akár 70 százalékkal olcsóbban is meg lehet szállni a tengerparti üdülőhelyeken.
2023. május 19., 14:002023. május 19., 14:00
Az Agerpres által idézett közlemény szerint a május 22-étől június 18-áig tartó program keretében eddig 25, tengerparti üdülőtelepeken működő szálloda jelezte részvételét, mintegy négyezer helyet kínálva fel az érdeklődőknek, de hétfőig várhatóan további vendéglátóegységek csatlakoznak a kezdeményezéshez, és a becslések szerint ezek száma 50-re, a helyek száma pedig 8000-re nő. A munkáltatói szövetség elnöke, Dragoş Răducan szerint
A legolcsóbban 52 lejért lehet szállást foglalni egy éjszakára egy háromcsillagos szállodában Venus üdülőtelepen. A tengerpart déli része jellemzően olcsóbb az északinál, személyenként 57 lejért már lehet szállást foglalni a háromcsillagos szállodák kétágyas szobáiban, míg Mamaián legalább 101 lejt kell fizetni személyenként egy háromcsillagos hotel kétágyas szobájáért. A teljes ellátást igénylő turisták számára 200 lej a kezdőár éjszakánként Jupiter háromcsillagos hoteleiben.
ha ki akarják használni a program kínálta lehetőségeket, mivel a helyek gyorsan fogynak. Akár közvetlenül a hoteleknél, akár turisztikai irodákon keresztül is foglalhatnak. A korábbi évekhez hasonlóan most is lehet vakációs utalványokkal fizetni” – mondta Răducan.
Az érdeklődők itt találhatják meg a programban részt vevő hotelek listáját.
Idén 20 százalékkal csökkent a hotelben lakó turisták száma a román tengerparton. Mamaián regisztrálták a legsúlyosabb visszaesést, ezen a településen 25-30 százalékkal kevesebb turista foglalt hotelszobát, mint 2021-ben.
Az idegenforgalmi szolgáltatások tavalyhoz képest akár 20 százalékkal is megemelkedett árai arra kényszerítették az utazni vágyó romániaiakat, hogy olcsóbb szálláshelyeket válasszanak.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!