Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Visit Mamaia
Idén 20 százalékkal csökkent a hotelben lakó turisták száma a román tengerparton. Mamaián regisztrálták a legsúlyosabb visszaesést, ezen a településen 25-30 százalékkal kevesebb turista foglalt hotelszobát, mint 2021-ben – mondta Alin Burcea, a Turisztikai Ügynökségek Országos Egyesületének (ANAT) elnöke Antalyában, ahol román újságírók egy csoportjával találkozott.
2022. november 03., 12:542022. november 03., 12:54
Burcea szerint 32 éve nem volt példa a tengerparti szállodavendégek számának ilyen mértékű csökkenésére. A visszaesés főleg a romániai partszakasz északi részében található üdülőtelepeken számottevő, Mamaián a legszembeszökőbb. A déli üdülőtelepek jobban fejlődnek – mondta a szakember, aki egyben egy romániai turisztikai ügynökség vezérigazgatója is.
Úgy vélekedett, a jelenség egyrészt az ugrásszerű áremelkedésnek tudható be, másrészt annak, hogy a szállodákra számos alternatívát kínálnak a környékbeli magánlakásokból kialakított szálláshelyek.
Alin Burcea szerint a jelenséget egyrészt a szállodatulajdonosok hanyagsága idézte elő, akik bíztak abban, hogy a vendégek „maguktól” vissza fognak járni, miközben a turisták inkább magánházaknál kerestek szállást, vagy a külföldi nyaralást választották.
Ugyanakkor Constantin Daniel Cadariu turisztikai minisztert is hibáztatja, aki szerinte semmit nem tett a román tengerpart leromlott közmegítélésének feljavításáért. Burcea úgy vélekedett, a helyzet jövőre tovább romolhat az energiaárak növekedése miatt – közölte az Agerpres.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
Az Egyesült Államok országra szabott megállapodásokra törekszik az új amerikai vámok bejelentését követően számos állammal meginduló kétoldalú kereskedelmi tárgyalásokon – közölte a Fehér Ház szóvivője kedden.
Bár kedden valamelyest magához tért, az elmúlt időszak történései – főként a Donald Trump amerikai elnök által kivetett importvámok – megtépázták a Bukaresti Értéktőzsdét (BVB) is, amely negatív tartományba került.
Négyéves mélypontra süllyedt a kőolaj világpiaci ára, ez pedig meglátszik a romániai töltőállomásokon alkalmazott üzemanyagárakon, mint ahogy az árcsökkentés ütemén is.
Két hét alatt összesen 4,4 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői a húsvét közeledtével végzett ellenőrzések nyomán.
Kína „a végsőkig harcol” érdekeiért az Egyesült Államokkal szemben, és újabb ellenintézkedéseket hoz, ha Donald Trump amerikai elnök beváltja fenyegetését a további 50 százalékos vámemeléssel – közölte kedden a pekingi kereskedelmi minisztérium.
Hamarosan partiumi gyártású villamosok furikázhatnak Belgrád utcáin, miután a szerb főváros önkormányzata felvette a kapcsolatot az aradi Astra céggel száz új villamos beszerzése ügyében – jelentette be a Helyi Önkormányzatok Központja (CLS).
A Román Nemzeti Bank (BNR) igazgatótanácsa hétfői ülésén úgy döntött, hogy 6,5 százalékon tartja az alapkamatot. A jegybank enyhe inflációs növekedést jósol, és aggódik az amerikai vámok miatt.
szóljon hozzá!