Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Visit Mamaia
Idén 20 százalékkal csökkent a hotelben lakó turisták száma a román tengerparton. Mamaián regisztrálták a legsúlyosabb visszaesést, ezen a településen 25-30 százalékkal kevesebb turista foglalt hotelszobát, mint 2021-ben – mondta Alin Burcea, a Turisztikai Ügynökségek Országos Egyesületének (ANAT) elnöke Antalyában, ahol román újságírók egy csoportjával találkozott.
2022. november 03., 12:542022. november 03., 12:54
Burcea szerint 32 éve nem volt példa a tengerparti szállodavendégek számának ilyen mértékű csökkenésére. A visszaesés főleg a romániai partszakasz északi részében található üdülőtelepeken számottevő, Mamaián a legszembeszökőbb. A déli üdülőtelepek jobban fejlődnek – mondta a szakember, aki egyben egy romániai turisztikai ügynökség vezérigazgatója is.
Úgy vélekedett, a jelenség egyrészt az ugrásszerű áremelkedésnek tudható be, másrészt annak, hogy a szállodákra számos alternatívát kínálnak a környékbeli magánlakásokból kialakított szálláshelyek.
Alin Burcea szerint a jelenséget egyrészt a szállodatulajdonosok hanyagsága idézte elő, akik bíztak abban, hogy a vendégek „maguktól” vissza fognak járni, miközben a turisták inkább magánházaknál kerestek szállást, vagy a külföldi nyaralást választották.
Ugyanakkor Constantin Daniel Cadariu turisztikai minisztert is hibáztatja, aki szerinte semmit nem tett a román tengerpart leromlott közmegítélésének feljavításáért. Burcea úgy vélekedett, a helyzet jövőre tovább romolhat az energiaárak növekedése miatt – közölte az Agerpres.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
szóljon hozzá!