Fotó: Pixabay.com
A Tudose-kormány arról biztosította a hivatásos fuvarozókat, hogy amennyiben drágul az üzemanyag, megtérítik nekik az extra jövedéki adót, de arról is biztosították a szállító cégeket, hogy nem drágul a benzin és a gázolaj.
2017. szeptember 06., 17:562017. szeptember 06., 17:56
A kormány arról biztosította a Romániai Közúti Fuvarozók Országos Szövetségének (UNTRR) képviselőit, hogy az extra jövedéki adó szeptember 15-ei bevezetésével, majd október elsejei emelésével nem nő az üzemanyagok ára, de ellenkező esetben visszakapják a pluszadó értékét.
Az UNTRR vezetői kedd este a kormánypalotában találkoztak Mihai Tudose miniszterelnökkel és Ionuț Mișával, a pénzügyi tárca vezetőjével. „A kormányfő és a pénzügyminiszter arról biztosítottak, hogy szeptember 15-étől és október elsejétől nem fog megdrágulni az üzemanyag, hiszen a kőolajár stabil. Amennyiben e két időpontot követően mégis lesz áremelés,
– mutat rá szerdai közleményében a munkáltatói szövetség.
Amint arról több ízben is írtunk, a fuvarozók országos szövetsége korábban azt kérte a kormánytól, hogy ne vessen ki extra jövedéki adót az üzemanyagokra, az ugyanis a közúti szállítási ágazat csődjéhez vezetne, hiszen a vállalatok negyede máris veszteséges, az iparágban a hozam alacsony. ű
Felhívták a figyelmet arra is, hogy amennyiben a kormány mégis az extra jövedéki adó kivetése mellett dönt, akkor a nemzetközi fuvarozók kizárólag külföldön fognak tankolni, s ha csak a jelenleg eladott gázolajmennyiség 15 százaléka „kimegy” az országból, a fuvarozók számításai szerint az extra jövedéki adó egyetlen lejnyi profitot sem termel az államkasszának.
Miután a kormány a nagyszabású tüntetésekkel való fenyegetőzéseket követően is kivetette a minden irányból bírált adót, a fuvarozók kedden bejelentették, hogy ha a hivatásos személy- és teherszállító cégeknek nem térítik meg az extra jövedéki adó bár egy részét, nem mondanak le a meglebegtetett tiltakozó megmozdulásokról.
Nem mondanak le a nagyszabású tiltakozó akciókról a fuvarozók: ezúttal azt követelik, hogy ha már életbe lép az üzemanyagok extra jövedéki adója, akkor – külföldi mintára – a közúti szállítóknak legalább térítsék meg az így befizetett összegek egy részét.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!