Fotó: Pixabay.com
A Tudose-kormány arról biztosította a hivatásos fuvarozókat, hogy amennyiben drágul az üzemanyag, megtérítik nekik az extra jövedéki adót, de arról is biztosították a szállító cégeket, hogy nem drágul a benzin és a gázolaj.
2017. szeptember 06., 17:562017. szeptember 06., 17:56
A kormány arról biztosította a Romániai Közúti Fuvarozók Országos Szövetségének (UNTRR) képviselőit, hogy az extra jövedéki adó szeptember 15-ei bevezetésével, majd október elsejei emelésével nem nő az üzemanyagok ára, de ellenkező esetben visszakapják a pluszadó értékét.
Az UNTRR vezetői kedd este a kormánypalotában találkoztak Mihai Tudose miniszterelnökkel és Ionuț Mișával, a pénzügyi tárca vezetőjével. „A kormányfő és a pénzügyminiszter arról biztosítottak, hogy szeptember 15-étől és október elsejétől nem fog megdrágulni az üzemanyag, hiszen a kőolajár stabil. Amennyiben e két időpontot követően mégis lesz áremelés,
– mutat rá szerdai közleményében a munkáltatói szövetség.
Amint arról több ízben is írtunk, a fuvarozók országos szövetsége korábban azt kérte a kormánytól, hogy ne vessen ki extra jövedéki adót az üzemanyagokra, az ugyanis a közúti szállítási ágazat csődjéhez vezetne, hiszen a vállalatok negyede máris veszteséges, az iparágban a hozam alacsony. ű
Felhívták a figyelmet arra is, hogy amennyiben a kormány mégis az extra jövedéki adó kivetése mellett dönt, akkor a nemzetközi fuvarozók kizárólag külföldön fognak tankolni, s ha csak a jelenleg eladott gázolajmennyiség 15 százaléka „kimegy” az országból, a fuvarozók számításai szerint az extra jövedéki adó egyetlen lejnyi profitot sem termel az államkasszának.
Miután a kormány a nagyszabású tüntetésekkel való fenyegetőzéseket követően is kivetette a minden irányból bírált adót, a fuvarozók kedden bejelentették, hogy ha a hivatásos személy- és teherszállító cégeknek nem térítik meg az extra jövedéki adó bár egy részét, nem mondanak le a meglebegtetett tiltakozó megmozdulásokról.
Nem mondanak le a nagyszabású tiltakozó akciókról a fuvarozók: ezúttal azt követelik, hogy ha már életbe lép az üzemanyagok extra jövedéki adója, akkor – külföldi mintára – a közúti szállítóknak legalább térítsék meg az így befizetett összegek egy részét.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!