A 102 nem adójellegű illeték eltörléséről szóló törvény elfogadásával nem csak a környezetvédelmi bélyegilletéket szüntették meg, hanem a lehetőséget is a már befizetett illeték visszaigénylésére – hangsúlyozta keddi sajtótájékoztatóján Daniel Constantin volt környezetvédelmi miniszter, aki szerint a kormánynak meg kell találnia a módját az érintett személyek kártalanítására.
2017. április 04., 14:072017. április 04., 14:07
2017. április 04., 14:082017. április 04., 14:08
Constantin szerint hozzávetőlegesen 6,4 milliárd lejt kellene visszafizetnie az államnak. Eddig az érintettek visszaigényelhették az illetékként befizetett – korábban regisztrációs adónak is nevezett – összeget az Országos Adóhatósághoz benyújtott kérvénnyel, a 102 nem adójellegű illeték eltörléséről szóló törvény életbe léptetésével azonban ez a lehetőség megszűnt. „Amennyiben az embereket arra kényszerítik, hogy bíróságon harcolják ki maguknak ezt a jogot, 20 százalékkal nőhet a visszafizetendő összeg” – állítja az Agerpres által idézett volt tárcavezető, aki szerint a kormánynak megoldást kell találnia a helyzetre.
A volt miniszter ugyanakkor elmondta, várhatóan ősztől kezdik el használni azokat a színes matricákat, amelyek a járművek károsanyag-kibocsátási szintjéről tanúskodnak majd. Hatféle színű matricát ragaszthat majd a járművekre az Országos Autóbejegyzési Hivatal, a leginkább szennyező gépkocsikra piros, a legkevésbé szennyezőkre pedig zöld matrica kerül – magyarázta Constantin.
A magyar Építési és Közlekedési minisztérium kiírta a Debrecen és Nagyvárad között megépítendő vasútvonal első szakaszának megtervezésére vonatkozó pályázatot.
Több tucat magyarországi álláskereső talált munkát a minap Nagyváradon, ahol nagyszabású állásbörzét tartottak. Békési Csabával, az állásbörzét szervező Bihar megyei munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatójával járjuk körül a témát.
Jövő héten, egészen pontosan június 4-én startol az önkormányzatok és közintézmények számára a Roncsautóprogram 2025-ös kiírása; a magánszemélyek június 19-étől pályázhatnak a gépkocsipark felújítását célzó program keretében nyújtott támogatásokra.
Románia nehéz gazdasági helyzetben van, ezért sürgős intézkedésekre van szükség, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) pedig vállalja, hogy része lesz annak a kormánynak, amely meghozza ezeket az intézkedéseket – jelentette ki Ilie Bolojan.
A költségvetési hiány egy „üszkösödés” a román gazdaság testén – fogalmazott kedden Daniel Dăianu, aki szerint illúzió, hogy a deficitet csupán a kiadások lefaragásával mérsékelni lehet, ezért szerinte bizonyos adóemelések nem kerülhetők el.
A pénteken jegyzett évi 7,29 százalékról 7,10 százalékra csökkent hétfőn a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Az Európai Számvevőszék új jelentése szerint az Unió (saját hatáskörén belül) nem támogatta eredményesen az állami nyugdíjakat kiegészítő és az uniós polgárok megfelelő nyugdíjjövedelméhez hozzájáruló kiegészítő nyugdíjak kifejlesztését.
Románia nem küldte meg az Európai Bizottságnak (EB) a költségvetési hiány csökkentéséről szóló éves előrehaladási jelentést, amelyet április 30-ig kellett volna megküldenie a hétéves költségvetési terv végrehajtásának részeként.
Donald Trump amerikai elnök pénteken közölte, hogy javasolni fogja kabinetjének: június 1-jétől 50 százalékos vámot vezessenek be az Európai Unióból származó árukra, mert az uniós blokk „nehézkes” volt a kereskedelmi tárgyalások során.
A Környezetvédelmi Alap (AFM) a nap folyamán több száz pályázatot hagyta jóvá a villanypásztorprogramban, amelyet még 2023-ban hirdettek meg Tánczos Barna akkori környezetvédelmi miniszter kezdeményezésére – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ.