A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) kampányprogramot indít a háromszéki termékek, cégek közösségi megerősítéséért. Az egyéves közösségi program célja, hogy tudatosítsa az emberekben a helyi értékeket, és ösztönözze az együttműködést a helyi cégek, a termelők és a vásárlók között.
2016. november 10., 14:462016. november 10., 14:46
A program első felében, az év végéig elkészül egy előzetes felmérés a helyi termelőkkel, cégekkel, ezt a felmérést a Sapientia EMTE csíkszeredai karának szociológusai végzik. Ezzel párhuzamosan elkezdik nyilvántartásba venni a háromszéki termékeket, cégeket, a begyűjtött adatok alapján honlap, majd nyomtatott termék- és szolgáltatáskatalógus is készül, amelyet díjmentesen bocsátanak a lakosság rendelkezésére.
A HKA folyamatosan együtt dolgozik a kampány során a programba bekapcsolódó vállalkozókkal, hosszan tartó partnerséget terveznek, erre szponzorszerződéseket kötnek. A civilek már megfogalmazták a felhívást, hogy azok a vállalkozók, akik díjmentesen be szeretnének kerülni a katalógusba november 30-áig küldhetik el a kitöltött adatlapot a hka@hka.ro címre. A katalógust az alapítvány állítja össze egyéves közösségi program keretében. Bereczki Kinga, a HKA igazgatója kifejtette, abban bíznak, hogy sikerül ráirányítani a figyelmet a háromszéki gazdasági értékekre. A program beindítása előtt már több helyi vállalkozóval egyeztettek.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!