A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) kampányprogramot indít a háromszéki termékek, cégek közösségi megerősítéséért. Az egyéves közösségi program célja, hogy tudatosítsa az emberekben a helyi értékeket, és ösztönözze az együttműködést a helyi cégek, a termelők és a vásárlók között.
2016. november 10., 14:462016. november 10., 14:46
A program első felében, az év végéig elkészül egy előzetes felmérés a helyi termelőkkel, cégekkel, ezt a felmérést a Sapientia EMTE csíkszeredai karának szociológusai végzik. Ezzel párhuzamosan elkezdik nyilvántartásba venni a háromszéki termékeket, cégeket, a begyűjtött adatok alapján honlap, majd nyomtatott termék- és szolgáltatáskatalógus is készül, amelyet díjmentesen bocsátanak a lakosság rendelkezésére.
A HKA folyamatosan együtt dolgozik a kampány során a programba bekapcsolódó vállalkozókkal, hosszan tartó partnerséget terveznek, erre szponzorszerződéseket kötnek. A civilek már megfogalmazták a felhívást, hogy azok a vállalkozók, akik díjmentesen be szeretnének kerülni a katalógusba november 30-áig küldhetik el a kitöltött adatlapot a hka@hka.ro címre. A katalógust az alapítvány állítja össze egyéves közösségi program keretében. Bereczki Kinga, a HKA igazgatója kifejtette, abban bíznak, hogy sikerül ráirányítani a figyelmet a háromszéki gazdasági értékekre. A program beindítása előtt már több helyi vállalkozóval egyeztettek.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!