Fotó: Psd.ro
Nemzeti energiaszolgáltató alapítását szorgalmazza Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke szerint ezáltal 3–5 év alatt el lehetne érni Románia energetikai függetlenségét. Meglátása szerint ennek a szolgáltatónak a megújuló forrásokat, az atomenergiát, a földgázt és a szenet egyaránt használnia kellene.
2021. december 06., 08:252021. december 06., 08:25
2021. december 06., 09:042021. december 06., 09:04
Amikor az Antena 3 hírtelevízió vasárnap esti műsorában az energiapiaci válságról kérdezték, a nagyobbik kormánypárt elnöke közölte, a koalíció hétfői ülésére meghívták az energiaügyi és a pénzügyminisztert is, hogy egyeztessenek a témáról.
– fogalmazott Ciolacu.
Nem fog akadozni a tél folyamán a földgázellátás – jelentette ki szerdán az energiaügyi miniszteri tisztségre jelölt Virgil Popescu.
Példátlan helyzet alakult ki a földgázszolgáltatók piacán, egyre több kisebb kereskedő mond le az engedélyéről, a fogyasztóknak védőhálót jelentő végső szolgáltatói státus is inog, a nagyok sem akarnak újabb ügyfeleket.
Leszögezte egyúttal, hogy nagyon jó intézményes kapcsolata van Nicolae Ciucă kormányfővel.
„Nagyon jó intézményes kapcsolatunk van, csak a lényeges dolgokra szorítkozunk, én nem szólok bele a kormányzásba. (...)
– idézte Ciolacut az Agerpres.
Ami a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke által megfogalmazott kritikákat illeti, a szociáldemokraták vezetője szerint Florin Cîţunak meg kell értenie, hogy nem a Mentsétek meg Romániát Szövetséggel (USR) lépett kormánykoalícióra, hanem a PSD-vel. „Nem hiszem, hogy a románok a továbbiakban is azt várják tőlünk, hogy egymást bírálgassuk. Én ezt teljesen elkerültem” – mondta a PSD elnöke.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!