Fotó: Facebook/Marcel Ciolacu
Nem lesz idén recesszió Romániában, az ország a jó irányba halad – jelentette ki egy hétfő esti televíziós interjúban Marcel Ciolacu kormányfő.
2024. január 16., 11:552024. január 16., 11:55
A miniszterelnök az Antena 3 hírcsatornán egyebek mellett gazdasági kérdésekről is beszélt, és leszögezte, hogy
„Idén, 33 év után, megvalósul az ANAF digitalizálása. Tudom, hogy nagyon sokakat megzavartunk, de vállaljuk. Folytatom az állami intézmények átszervezését.
– idézte a kormányfő nyilatkozatát az Agerpres.
Ciolacu hangsúlyozta azonban, hogy együttműködésre van szükség a hatóságok, a társadalom, a munkaadók és a szakszervezetek között a gazdaság „törékeny egyensúlyának” fenntartása érdekében, és ő hajlandó párbeszédet folytatni minden társadalmi kategória képviselőivel ezért a célért.
Alig két hete vette kezdetét a 2024-es év, máris áll a bál az adózással kapcsolatok adminisztratív teendők, pontosabban az elektronikus számlák háza táján, melytől az adóhatóság az adócsalások jelentős hányadának kiküszöbölését reméli.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!