Archív felvétel
Fotó: Facebook/Confederatia Nationala Sindicala "Cartel ALFA"
Méltányos minimálbért és nyugdíjakat követelnek keddi bukaresti tiltakozó megmozdulásukon az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség tagjai.
2021. január 26., 11:132021. január 26., 11:13
2021. január 26., 11:262021. január 26., 11:26
A tüntetők a pénzügyminisztérium székháza előtt gyülekeztek kedd délelőtt.
A méltányos minimálbér és nyugdíj mellett a sípokkal, vuvuzellákkal, a szakszervezeti szövetség lobogóival felszerelkezett szakszervezeti tagok minőségi közszolgáltatásokat, a kollektív munkaszerződésről való egyeztetés újrakezdését, igazságos adórendszert és a törvények alkalmazását is követelik.
Nagyszabású tüntetések kirobbantására irányuló eljárás elindításáról döntött kedden az Egészségügyi Szolidaritás (Solidaritatea Sanitară) Szakszervezeti Szövetség ügyvezető bizottsága, amely meg is szabta az első tiltakozó akciók menetrendjét.
Felróják továbbá a kormánynak, hogy fizetéseket fagyasztott be, holott „a romániai munkaerőpiac termelékenysége az uniós óránkénti átlag 66 százaléka, az órabér viszont csak az átlag 35 százaléka”.
és a pénzügyminisztérium mellett a munkaügyi tárca, kormánypártok székháza, valamint a Szeben, Galac, Buzău és Mehedinţi megyei prefektúra előtt is tiltakozni kívánnak.
Tiltakozó akciókat helyezett kilátásba a tanügyi alkalmazottak egy részét tömörítő Spiru Haret szakszervezeti szövetség arra az esetre, ha a 2021-es állami költségvetés elfogadásáig a kormány nem dönt a tanügyben dolgozók bérének emeléséről.
Növelni fogja a társadalmi feszültséget az a kormányzati politika, amelynek értelmében alacsony szinten kívánják tartani a minimálbért – jelentette ki Bogdan Hossu, az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség elnöke a bukaresti tiltakozó megmozduláson.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!