2012. május 11., 09:372012. május 11., 09:37
A találkozó során a Deutsche Telekom illetékesei a vállalat gyártási vonallal kapcsolatos fejlesztési terveit is bemutatták a brassói partnereknek. A német csoport egyébként három országban nyithatja meg a tervezett gyárat, a küldöttség Románia mellett Bulgáriában és Macedóniában is érdeklődik olyan helyszínek iránt, ahol megvalósulhatna a befektetés.
Ben Carl, a távközlési vállalat stratégiai igazgatója elmondta, a küldöttségnek május végéig kell közölnie a vezetőséggel, hogy mely országban nyitják majd meg a gyárat. „A Deutsche Telekom olyan európai államokban szeretne beruházni, amelyekben alacsonyabbak a költségek, Románia pedig ebből a szempontból is nagyon fontos helyszín számunkra” – fogalmazott az igazgató. Mint rámutatott, kezdetben mintegy 200 személyt alkalmaznának az új gyárban, a következő három évben pedig 1000-1500 új munkahelyet teremtenének.
A Deutsche Telekom egyébként meglehetősen nehéz pénzügyi időszakon megy keresztül, a németországi Financial Times áprilisban megjelent cikke szerint ugyanis lehetséges, hogy a csoportnak el kell adnia nagy-britanniai és hollandiai kirendeltségeit. A német lap elemzése szerint erre azért van szükség, mert a távközlési vállalat az Amerikai Egyesült Államokban kénytelen nagymértékű beruházásokat és fejlesztéseket eszközölni, hogy továbbra is felvehesse a versenyt az amerikai T-Mobile céggel.
Ez utóbbit a tervek szerint az AT&T távközlési csoport vásárolta volna fel 39 milliárd dollárért, az elképzelések azonban mégsem valósultak meg. A Deutsche Telekom irányítja egyébként a görög OTE távközlési csoportot is, amely a Romtelecom Románia és a Cosmote Románia tulajdonosa.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.