Ilie Bolojan szerint egy országot nem a kormány vagy az elnök változtat meg
Fotó: Presidency.ro
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő, aki a FIC CEOs: Románia a befektetési térképen című rendezvényen szólalt fel a Cotroceni-palotában.
2025. április 09., 12:392025. április 09., 12:39
A Külföldi Befektetők Tanácsa által szervezett eseményen Ilie Bolojan kifejtette: egy országot nem a kormány vagy az elnök változtat meg, hanem az ország lakói és a befektető vállalatok. „Nekünk pedig kötelességünk megteremteni a feltételeket, biztosítanunk kell a kiszámíthatóságot, (...) a teljesítmény jutalmazását, és jó szabályokat kell kidolgoznunk” – idézte szavait az Agerpres hírügynökség.
Az ügyvivő államfő köszönetet mondott a külföldi üzletembereknek a romániai beruházásaikért. Emlékeztetett arra, hogy
Elmondta, hogy egykori városvezetőként tudja: egy beruházás nem csak profitot, hanem technológiatranszfert, munkahelyeket, adókat és jobb életkörülményeket jelent a közösségek számára.
Keddi sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan kijelentette, hogy az amerikai kormány által bevezetett új vámok negatív hatással lesznek az európai gazdaságra, így a román gazdaságra is, hozzátéve, hogy ezt őszintén el kell mondani az embereknek.
„Remélem, lesz bölcsességünk átvészelni ezeket az időket” – szögezte le.
Románia gazdasága stagnál, és gyors intézkedésekre van szüksége a recesszió elkerülése érdekében – mondta Ilie Bolojan ideiglenes elnök az Antena 3 CNN-nek adott interjújában. A Ziarul Financiar cikke az elnöki interjú alapján összegzi Románia főbb pri
Téves az a következtetés, hogy az Egyesült Államok által kivetett importvámoknak elhanyagolható hatása lesz Románia gazdaságára – szögezi le a Romanian Economic Monitor (RoEM) kutatócsoport friss elemzése.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
Elfogadja a kormány szerdai ülésén az üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet – jelentette be az ülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
szóljon hozzá!