Ennyi volt. A Romanbag Production búcsút intett erdélyi gyárának, amely a Kolozs megyei Désen működött
Fotó: Taffarello.com
Az olasz Taffarello SpA, a Romanbag Production papírzacskó-gyártó cég tulajdonosa, úgy döntött, hogy bezárja erdélyi, a Kolozs megyei Désen található gyárát.
2024. szeptember 30., 20:192024. szeptember 30., 20:19
2024. szeptember 30., 20:222024. szeptember 30., 20:22
Mindez az Economica.net gazdasági portál által megszerzett határozatból derül ki. A Romanbag Production 57 alkalmazottjától már kollektív elbocsátás során megváltak – közölték a munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) Bihar megyei illetékesei a portállal.
A Taffarello SpA Észak-Olaszországban működtet még üzemet.
amelyet az infláció, az alacsony fogyasztás, a háborúk miatti bizonytalanság, valamint a török vállalatok jelentette erős konkurencia okozott. A termelési költségek folyamatosan emelkedtek, ahogy a munkaerőköltségek is a minimálbér emelése miatt, „ezért elengedhetetlenné válik, hogy megpróbáljuk csökkenteni a költségeket és növelni a termelékenységet” – olvasható az Economica.net által megszerzett határozatban.
A Romanbag Production Bihar megyében is rendelkezik érdekeltséggel, ezért a cég a Bihar és a Kolozs megyei munkaerő-elhelyező ügynökséget is értesítette a dési gyár bezárása miatti csoportos elbocsátásokról szóló szándékáról. Az értesítés szerint
Az elbocsátásokra még 2024 júliusában került sor″ – közölték a portállal az AJOFM Bihar megyei illetékesei.
A dési telephely bezárásáról a vállalat vezetősége még 2024. június 6-án döntött – derül ki az Economica.net által megszerzett dokumentumból.
Ugyanezen a napon a cég vezetősége jóváhagyta egy nagy teljesítményű, nagy termelékenységű gép vásárlását, valamint e beruházás finanszírozását 400 000 eurós hitelből, 2029 végéig tartó visszafizetési határidővel.
A cég illetékesei nem kívántak válaszolni arra, hogy az új gépek hol fognak működni, miután az egyetlen gyárukat bezárták.
Ott olyan tevékenységek kaptak engedélyt, mint a papír, hullámkarton, kartoncsomagolás és írószer gyártása – derül ki az az országos cégjegyzék által közölt adatokból.
A Romanbag Production 2023-ban 26,7 millió lejes nettó árbevételt ért el, 10,2 százalékkal kevesebbet, mint 2022-ben. A 2023-es évet 2 millió lejes nettó veszteséggel zárta a 2022-es mintegy 15 ezer lejes nettó nyereség után.
A Romanbag Production 2023-ban átlagosan 200 alkalmazottal dolgozott, ami 2 fővel kevesebb a 2022-es mutatóhoz képest.
Simona Bucura Oprescu munkaügyi miniszter hétfőn bejelentette, hogy egy „szolidaritási együttható” bevezetésével fog növekedni a fogyatékkal élők nyugdíja.
Több mint 9300-an iratkoztak fel a központi régió megyéiből hétfőn a Zöldház program 2024-es kiírása keretében elérhető támogatásra.
Saját maguk tiszteletére emelhetik poharukat a csíkszeredai sörgyárban, mely immár 50 éve működik a székelyföldi városban. A kezdetekhez képest óriásit fejlődött a bő két évtizede egy multinacionális vállalat tulajdonában lévő sörgyár.
Az elkövetkező időszakban hat új mozdonyt szállít le romániai és magyarországi vasúttársaságoknak – jelentette be a Softronic Craiova gördülőállomány-gyártó a világ legnagyobb vasúti vásárán, az immár 14. alkalommal megszervezett Innotranson.
Aláírták pénteken a Prut folyó romániai és moldovai köztársaságbeli partját összekötő híd építésére vonatkozó szerződést – közölte a Facebookon Cristian Pistol, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Elindították pénteken 10 órakor a Zöldház program 2024-es kiírását; az északnyugati régió számára elkülönített, összesen 274,29 millió lejes támogatási keret alig két perc alatt kimerült – tájékoztatott a környezetvédelmi minisztérium.
Jelentősen rontott a román gazdaság 2024-es növekedésére vonatkozó előrejelzésein az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) csütörtökön közzétett jelentésében.
Az informatika az a terület, ahol az elmúlt évben a legnagyobb mértékben, átlagosan havi 10 ezer lejre emelkedtek a munkavállalók bérezési elvárásai – derül ki egy online munkaközvetítő platform csütörtökön közzétett elemzéséből.
Románia előrelépést tett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozás folyamatában, és a jelenlegi ütemet tartani fogja – jelentette ki szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A nemrég szinte bezárt marosludasi cukorgyár a tulajdonosváltást követően immár napi 24 órában üzemel, hogy feldolgozza a félezer erdélyi gazdától érkező nyersanyagot. A cukorgyár 8800 hektár cukorrépaföldre kötött szerződést.
szóljon hozzá!