Ennyi volt. A Romanbag Production búcsút intett erdélyi gyárának, amely a Kolozs megyei Désen működött
Fotó: Taffarello.com
Az olasz Taffarello SpA, a Romanbag Production papírzacskó-gyártó cég tulajdonosa, úgy döntött, hogy bezárja erdélyi, a Kolozs megyei Désen található gyárát.
2024. szeptember 30., 20:192024. szeptember 30., 20:19
2024. szeptember 30., 20:222024. szeptember 30., 20:22
Mindez az Economica.net gazdasági portál által megszerzett határozatból derül ki. A Romanbag Production 57 alkalmazottjától már kollektív elbocsátás során megváltak – közölték a munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) Bihar megyei illetékesei a portállal.
A Taffarello SpA Észak-Olaszországban működtet még üzemet.
amelyet az infláció, az alacsony fogyasztás, a háborúk miatti bizonytalanság, valamint a török vállalatok jelentette erős konkurencia okozott. A termelési költségek folyamatosan emelkedtek, ahogy a munkaerőköltségek is a minimálbér emelése miatt, „ezért elengedhetetlenné válik, hogy megpróbáljuk csökkenteni a költségeket és növelni a termelékenységet” – olvasható az Economica.net által megszerzett határozatban.
A Romanbag Production Bihar megyében is rendelkezik érdekeltséggel, ezért a cég a Bihar és a Kolozs megyei munkaerő-elhelyező ügynökséget is értesítette a dési gyár bezárása miatti csoportos elbocsátásokról szóló szándékáról. Az értesítés szerint
Az elbocsátásokra még 2024 júliusában került sor″ – közölték a portállal az AJOFM Bihar megyei illetékesei.
A dési telephely bezárásáról a vállalat vezetősége még 2024. június 6-án döntött – derül ki az Economica.net által megszerzett dokumentumból.
Ugyanezen a napon a cég vezetősége jóváhagyta egy nagy teljesítményű, nagy termelékenységű gép vásárlását, valamint e beruházás finanszírozását 400 000 eurós hitelből, 2029 végéig tartó visszafizetési határidővel.
A cég illetékesei nem kívántak válaszolni arra, hogy az új gépek hol fognak működni, miután az egyetlen gyárukat bezárták.
Ott olyan tevékenységek kaptak engedélyt, mint a papír, hullámkarton, kartoncsomagolás és írószer gyártása – derül ki az az országos cégjegyzék által közölt adatokból.
A Romanbag Production 2023-ban 26,7 millió lejes nettó árbevételt ért el, 10,2 százalékkal kevesebbet, mint 2022-ben. A 2023-es évet 2 millió lejes nettó veszteséggel zárta a 2022-es mintegy 15 ezer lejes nettó nyereség után.
A Romanbag Production 2023-ban átlagosan 200 alkalmazottal dolgozott, ami 2 fővel kevesebb a 2022-es mutatóhoz képest.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!