2010. november 19., 10:052010. november 19., 10:05
„Romániában 25 százalékkal esett viszsza a sörfogyasztás az elmúlt 18 hónapban, termékeink eladása pedig 11 százalékkal csökkent, és meglévő gyáraink a jelenlegi válságos gazdasági helyzetben sokkal nagyobb kapacitásra képesek, mint amit a piac igényel. Ráadásul a gyár Kolozsvár központi övezetében fekszik, emiatt logisztikailag nehezen működtethető” – magyarázta a dél-afrikai SABMiller tulajdonában lévő társaság illetékese.
Whitlie hozzátette, az Ursus-üzem – amely egyébként nagyobb múltra tekint vissza, mint az 1895-ben alapított, jelenleg a világ egyik legnagyobb sörgyárának tartott SABMiller – 150 alkalmazottól válik meg, ők hathavi bérüknek megfelelő végkielégítésben részesülnek. Nem tudni egyébként, mi lesz a sorsa a kolozsvári gyárépületnek, ahol egyelőre megmarad egy minigyártósor és egy söröző. A kolozsvári önkormányzat illetékesei korábban úgy nyilatkoztak, meg kellene fontolni az üzem idegenforgalmi célból történő hasznosítását, a gyárban ugyanis hatalmas, a sör érlelésére használt pincék vannak. A mintegy harminc százalékos romániai piaci részesedéssel bíró Ursus Breweries társaságnak a kolozsvári üzembezárás nyomán három gyára marad, Temesváron, Brassóban és Buzăuban.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint az idei első negyedévben az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt csökkent a GDP-arányos költségvetési hiány az előző három hónaphoz képest.
A központi költségvetési intézmények tartozása májusban 4,33 százalékkal 620,7 millió lejre nőtt az áprilisi 594,9 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adataiból.
Az Egyesült Államok meg fogja kötni a kereskedelemről szóló megállapodást az Európai Unióval és további fontos partnereivel – hangoztatta Howard Lutnick kereskedelmi miniszter vasárnap.
Továbbra is a használt autók a kelendőbbek a romániai lakosság körében, változatlanul a BMW a legnépszerűbb, de a dízelek egyre jobban visszaszorulnak – derül ki az ország legnagyobb autóértékesítő platformjának számító Autovit.ro friss elemzéséből.
Az év első öt hónapjában 3,151 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,7 százalékkal (54 500 toe) kevesebbet, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szombaton közölt adataiból.
A pénzügyminisztérium szombaton közzétett adatai szerint márciusban az előző havi 990,84 milliárd lejről 998,617 milliárd lejre nőtt az államadósság.
Részben újraindította a termelést a marosvásárhelyi Azomureș vegyi üzem: beindította az egyik ammóniaüzemét, amely egy köztes nyersanyag, amely lehetővé teszi az NPK műtrágyák, az ammónium-nitrát és a nitrokalcium előállítását.
Továbbra is a főváros és a nyugati megyék uralják a rangsort a fizetések földrajzi összevetésében egy állásközvetítő platform adatai szerint.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.