Fotó: Facebook/Tim Bishop
A szállítási infrastruktúrának prioritást kell élveznie minden kormány részéről – nyilatkozta csütörtökön Klaus Johannis államfő, aki a craiovai Ford-gyárba látogatott, ahol megkezdték az új EcoSport kisméretű szabadidő-autó (SUV) gyártását.
2017. október 12., 13:452017. október 12., 13:45
2017. október 12., 13:462017. október 12., 13:46
„A befektetések idevonzásában kulcsfontosságú szerepe van a helyi közigazgatásnak, és támogatom, hogy ez szabály legyen és ne kivétel. Mindannyian tudjuk, hogy az egyik legfontosabb követelmény a minőségi infrastruktúra biztosítása.
– nyilatkozta Johannis az Agerpres szerint.
Az államfő elmondta, az új Ford EcoSport modell bemutatója előtt találkozott a kormány képviselőivel, többek közt Mihai Tudose miniszterelnökkel, és tárgyaltak erről a témáról. „Beszélgetéseink során érintettük ezeket a témákat is, és minden erre vonatkozó ígéretet megkaptam” – mondta Johannis.
Az államfő hangsúlyozta, Romániának fontos rendeznie az infrastrukturális beruházásait, nem csak azért, hogy az autóipar vonzóbb és versenyképesebb legyen, hanem hogy a romániai lakosok hatékonyan és biztonságban utazhassanak az országban és Románia fejlődését biztos, egészséges alapokra helyezhessék.
Mihai Tudose miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy
„Vannak olyan infrastrukturális munkálatok, amelyeknél már elindult a közbeszerzési folyamat, az odaítélés. Ebben a térségben is történnek dolgok. Ezt vállalta Románia. Románia pedig betartja vállalásait” – mondta Tudose a craiovai Ford gyár látogatása után.
A kormányfő szerint a Ford EcoSport modell bemutatása egy új fejezet a Ford gyár történelmében. A miniszterelnök elmondta, nem kis dolog, hogy egy ilyen méretű vállalatnak Romániában legyen gyára. „Büszkeség számunkra és remélem számukra is, hogy itt egy megfelelő gazdasági, társadalmi közeget találtak, hogy egy ilyen fontos lépést tegyenek meg, egy új modellt gyártsanak Craiován” – mondta Tudose.
A Ford Motor Co. csütörtökön kezdte meg az új EcoSport kisméretű szabadidő-autó (SUV) gyártását a craiovai összeszerelő üzemében.
Az európai piacot eddig az indiai Chennai üzem látta el az EcoSport modellel. „Egyre több vásárló érdeklődik az EcoSport és általában az SUV modellek iránt, így most jött el az ideje, hogy Európában is beindítsuk a gyártást” – mondta az MTI szerint Steven Armstrong, a Ford Motor Company EMEA (Európa, Közel-Kelet, Afrika) régióért felelős alelnöke.
A Ford európai SUV-értékesítése 2016-ban több mint 30 százalékkal növekedett, 2017 első nyolc hónapjában pedig a növekedés meghaladta a 27 százalékot. A SUV-modellek forgalmának növekedése új munkahelyeket is teremt a craiovai üzemben.
A Ford 2008 márciusában vette át az üzemet a Daewoo modelleket gyártó Automobile Craiova S.A. vállalattól. A Ford egymilliárd eurót meghaladó beruházásnak köszönhetően az üzem mostanra világszínvonalú autógyárrá vált.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!