Fotó: Székelyhon
Elégedetlenségüknek adnak hangot, és tiltakoznak az idegenforgalomban érdekelt vállalkozók amiatt, hogy a kormány a költségvetési hiány visszaszorítása érdekében bevezetett megszorítások keretében úgy döntött, idén nem biztosit üdülési csekkeket a közalkalmazottaknak.
2021. február 15., 14:012021. február 15., 14:01
Az Utazási Irodák Országos Egyesülete (ANAT), a Romániai Szállodaüzemeltetők Szövetsége (FIHR), a Romániai Turisztikai Munkáltatók Szövetsége (FPTR), a Romániai Gyógyturisztikai Munkáltatók Szervezete (OPTBR), mint ahogy az Utalványokat Kibocsátók Szakmai Egyesülete (APET) nehezményezi a kormány döntését, és azt szeretnék, ha jobb belátásra térnének a témában.
Érvelésük szerint az üdülési csekkeket elsősorban azért vezették be, hogy az alkalmazottaknak lehetőségük legyen egy belföldi üdülés során elszakadni a napi rutintól, pihenhessenek, kikapcsolódhassanak, ami által visszaszerzik munkakapacitásukat, nő a termelékenységük, és motiváltabbak lesznek abban, hogy az illető munkahelyen maradjanak. Miután a közalkalmazottaknak néhány éve az állam finanszírozza ezeket a vakációs utalványokat, azok
Az ágazatban tevékenykedők szerint ugyanakkor az sem kizárható, hogy az üdülési csekkek felfüggesztése nyomán sokan visszatérnek a „feketepiacra”, ami által az államkassza is sokat veszítene.
Hosszas halogatás után közvitára bocsátotta a 2021-es évi állami költségvetés tervezetét a bukaresti kormány.
Az ANAT közleményében arra irányítja rá a figyelmet, hogy
A szállodaüzemeltetők szerint egy, a világjárvány miatt leginkább sújtott ágazatra és annak 1 millió alkalmazottjára üt vissza a kormány döntése, olyan körülmények között, hogy jelenleg minden ország erőfeszítéseket tesz olyan megoldások azonosítására, amelyek stimulálják az idegenforgalmat. „Úgy hisszük, hogy a jövőben lehet tárgyalni az üdülési csekkek rendszerének észszerűbbé tételéről (például adják csak szezonon kívül, vagy csak olyan személyeknek, akiknek a havi fizetése nem éri el az 5000 lejt),
– szögezi le a szálláshely-üzemeltetők közleménye.
A Romániai Turisztikai Munkáltatók Szövetsége eközben arra emlékeztet, hogy
„Az üzleti szféra megkérdezése nélkül meghozott döntés hatása azonnal megmutatkozott a foglalások számának csökkenésében, ami még egy marék földet jelent a romániai turizmus koporsójára” – fogalmaz az FPTR közleménye.
A járvány miatt térdre kényszerült turizmusban is „körömszakadtáig” kell tartani a jó alkalmazottat – vallják egybehangzóan az ágazatban érdekeltek, legyen szó vállalkozókról, a dolgozók képviselőiről vagy az idegenforgalomból élő települések vezetőiről. Egyelőre a legtöbben tartják is magukat ehhez, kihasználjá
Az Európai Unióban 19,5 millió gyereket érint szegénység vagy társadalmi kirekesztettségi kockázata, ez az uniós gyermekpopuláció 24,2 százalékát jelenti – olvasható az EU statisztikai hivatalának (Eurostat) tavalyi évre vonatkozó felmérésében.
Június 30-ig el kell készülnie a 2025 második félévére vonatkozó deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak – jelentette ki Nicușor Dan elnök a munkáltatói szövetségekkel tartott csütörtöki találkozóján.
A magyar Építési és Közlekedési minisztérium kiírta a Debrecen és Nagyvárad között megépítendő vasútvonal első szakaszának megtervezésére vonatkozó pályázatot.
Több tucat magyarországi álláskereső talált munkát a minap Nagyváradon, ahol nagyszabású állásbörzét tartottak. Békési Csabával, az állásbörzét szervező Bihar megyei munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatójával járjuk körül a témát.
Jövő héten, egészen pontosan június 4-én startol az önkormányzatok és közintézmények számára a Roncsautóprogram 2025-ös kiírása; a magánszemélyek június 19-étől pályázhatnak a gépkocsipark felújítását célzó program keretében nyújtott támogatásokra.
Románia nehéz gazdasági helyzetben van, ezért sürgős intézkedésekre van szükség, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) pedig vállalja, hogy része lesz annak a kormánynak, amely meghozza ezeket az intézkedéseket – jelentette ki Ilie Bolojan.
A költségvetési hiány egy „üszkösödés” a román gazdaság testén – fogalmazott kedden Daniel Dăianu, aki szerint illúzió, hogy a deficitet csupán a kiadások lefaragásával mérsékelni lehet, ezért szerinte bizonyos adóemelések nem kerülhetők el.
A pénteken jegyzett évi 7,29 százalékról 7,10 százalékra csökkent hétfőn a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Az Európai Számvevőszék új jelentése szerint az Unió (saját hatáskörén belül) nem támogatta eredményesen az állami nyugdíjakat kiegészítő és az uniós polgárok megfelelő nyugdíjjövedelméhez hozzájáruló kiegészítő nyugdíjak kifejlesztését.
Románia nem küldte meg az Európai Bizottságnak (EB) a költségvetési hiány csökkentéséről szóló éves előrehaladási jelentést, amelyet április 30-ig kellett volna megküldenie a hétéves költségvetési terv végrehajtásának részeként.
szóljon hozzá!