A hivatal szerint a bécsi kabinet december 10-étõl hatályba lépett rendelete értelmében a legtöbb munkavállalót az építõiparban várják. Így többek között kõmûveseket, szobafestõket, ácsokat, géplakatosokat, asztalosokat, hegesztõket alkalmazhatnak az újonnan csatlakozott tagállamokból, ugyanakkor a gasztronómiához kötõdõ állásokba is felvehetnek román és bolgár állampolgárokat. Emellett magasan képzett mûszaki szakemberek jelentkezését várják az építõipar, a gépipar, az elektronikai ipar területén, valamint különféle mérnöki beosztásokba. A munkaügyi hatóság tájékoztatása szerint a régi uniós tagállamok többsége továbbra is fenntartja a román állampolgárokkal szembeni korlátozásokat a munkaerõpiacon. A 15 ország közül, amelyek ilyen korlátozásokat vezettek be 2007 január elsejétõl, csak Magyarország nyitotta meg munkaerõpiacát, Ausztria megkönynyítette a munkavállalási engedély megszerzését, Nagy-Britannia pedig az összes, mezõgazdasági munkások számára fenntartott vendégmunkási posztot a román és bolgár munkavállalóknak osztotta ki. Olaszország még 2007-ben részlegesen megnyitotta kapuit, Franciaország 62 szakma képviselõit várja a legújabb EU-tagállamokból, míg a többi országban nem vezettek be könnyítéseket, lévén hogy a megszorításokat Románia és Bulgária csatlakozásától számítva két évre tervezték.
Nicușor Dan államfő kihirdette az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvényt.
Felvásárolta a kolozsvári EnergoBitet a francia energetikai nagyvállalat, a Vinci – adta hírül az Economica.net gazdasági portál a cég közleménye alapján.
A kormány elfogadta a fejlesztési minisztérium javaslatát, amelynek értelmében augusztus 1-jétől megszűnik az ülésjáradék a területi közrendi hatóság (ATOP) tagjai számára – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ sajtóirodája.
Jelentősen csökkent júniusban a román gazdasággal szembeni bizalom indexe, a mutató jelenlegi szintje a recesszió kockázatát jelzi – közölte csütörtökön a pénzügyi elemzőket tömörítő CFA Románia Egyesület.
Az S&P Global nemzetközi hitelminősítő szerdán megerősítette Románia BBB-/A-3 szintű befektetési ajánlású adósbesorolását, és a hozzá rendelt negatív kilátás is maradt.
Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes szerda este a B1 televízióban nyilvánosan bírálta a CFR személyszállító ágazata vezérigazgatójának, Traian Preoteasának a közelmúltban tett kijelentéseit a havi 11 ezer eurót meghaladó jövedelméről.
Új időszámítást jelent a romániai idegenforgalomban, hogy a kormány idén módosította a közalkalmazottak üdülési csekkjeire vonatkozó rendelkezést, és nem jár automatikusan mindenkinek az összeg.
Elkezdődhet az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya Bisztraterebes és Bihar közötti szakaszának építése, miután a közúti beruházásokért felelős társaság szerdán kiadta az engedélyt a munkálatok elindítására.
Idén júniusban 4 693 581 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4132-vel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2766 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Az APIA igazolásokat állít ki az állattartó gazdálkodóknak, akik banki hiteleket szeretnének igénybe venni a folyó tevékenységeik finanszírozására.