Állattartó gazdák juthatnak hozzá garantált hitelekhez
Fotó: Orbán Orsolya
Az APIA igazolásokat állít ki az állattartó gazdálkodóknak, akik banki hiteleket szeretnének igénybe venni a folyó tevékenységeik finanszírozására.
2025. július 23., 15:232025. július 23., 15:23
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) 2025. július 22-től igazolásokat bocsát ki az APIA által kezelt állattenyésztési ágazatban támogatást kapott gazdák számára, akik agrárhiteleket igényelnek kereskedelmi bankoktól. Az APIA által kiállított bizonylatokat a tejelő teheneket, hízómarhákat, tejelő bivalyokat, illetve juhokat és kecskéket tartó gazdák igényelhetik
Ezek azoknak a gazdálkodóknak szólnak, akik hitelt kívánnak igényelni folyó tevékenységeik finanszírozására azon pénzintézetektől, amelyek szerződést kötöttek az APIA-val.
A megállapodások értelmében, a gazda írásos kérelmére az APIA olyan igazolást bocsát ki, amely tanúsítja, hogy a kedvezményezett a 2025-ös kampány során benyújtotta kifizetési kérelmét, és amely megerősíti az állattenyésztési ágazat fent említett intézkedéseire vonatkozóan igazolt állatállományt.
A Vidéki Hitelek Garanciaalapja (FGCR), valamint a Kis- és Középvállalkozások Hitelgarancia Alapja (FNGCIMM) garantálják a bankok által a gazdálkodók részére nyújtott hiteleket.
Az APIA szerkesztőségünkbe eljuttatott közleménye szerint a hitelek kamatlába a ROBOR 6 hónapos referenciaérték + legfeljebb 2% lehet. Az APIA felhívja a gazdák figyelmét, akik hitelt szeretnének felvenni a folyó tevékenységek finanszírozására –, hogy különös figyelemmel vizsgálják meg a banki és nem banki pénzintézetek által kínált finanszírozási megoldásokat, különösen azok költségeit, és olyan megoldást válasszanak, amely a leginkább megfelel saját szükségleteiknek.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) 2025. június 18-án, szerdán megkezdte a 2024-es kampányhoz kapcsolódó termeléshez kötött támogatások összegeinek átutalását.
Tíz százalékkal csökkentik a fizetésüket a román állami vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători), valamint a vasúti infrastruktúrát kezelő vállalat (CFR Infrastructură) igazgatói – jelentette be szerdán Ciprian Șerban közlekedésügyi miniszter.
Romániában 266 állami vállalat összesen 2,5 milliárd lejes veszteséget termel, és ebből 2 milliárd lejt hét olyan vállalat, amely eközben állami támogatásban is részesült – vont mérleget Dragoș Anastasiu miniszterelnök-helyettes.
Románia számos fontos erőforrással rendelkezik, de ezeket nem használja ki eléggé a modern iparban – jelentette ki Radu Miruță gazdasági miniszter.
A különleges nyugdíjak reformja valószínűleg a harmadik deficitcsökkentő intézkedéscsomagban kap majd helyet – jelentette ki kedden Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes az RFI műsorában.
Idén az Anghel Saligny program beruházási projekteknek csak 35 százaléka fog megvalósulni – jelentette be Ilie Bolojan miniszterelnök. A hatóságoknak és az építkezőknek máris jelezték mondták, hogy állítsák le a munkálatokat.
A politikai stabilitás az egyik legfontosabb mutató, amelyet a pénzpiacok, az Európai Bizottság, a partnerországok vagy a befektetők figyelembe vesznek az ország helyzetének megítélésekor – jelentette ki Ilie Bolojan kormányfő.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint az idei első negyedévben az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt csökkent a GDP-arányos költségvetési hiány az előző három hónaphoz képest.
A központi költségvetési intézmények tartozása májusban 4,33 százalékkal 620,7 millió lejre nőtt az áprilisi 594,9 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adataiból.
Az Egyesült Államok meg fogja kötni a kereskedelemről szóló megállapodást az Európai Unióval és további fontos partnereivel – hangoztatta Howard Lutnick kereskedelmi miniszter vasárnap.
Az év első öt hónapjában 3,151 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,7 százalékkal (54 500 toe) kevesebbet, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szombaton közölt adataiból.
szóljon hozzá!