Fotó: Haáz Vince
Már festik az útburkolati jelzéseket és szerelik a biztonsági korlátokat az A3-as autópálya új, 18 kilométeres, Radnót–Maroskece-szakaszán – jelentette be pénteken a brassói regionális útügyi vállalat.
2020. szeptember 04., 17:292020. szeptember 04., 17:29
2020. szeptember 04., 21:242020. szeptember 04., 21:24
A közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) nemrég arról tájékoztatott, hogy miután elkészül a maroskecei lehajtó, amely az E60-as útra vezeti le a forgalmat, átadják az új Maros megyei sztrádaszakaszt, amely az észak-erdélyi autópálya része – emlékeztet az Agerpres.
Amint arról beszámoltunk, nemcsak a hatóságok bizakodóak a 18 kilométeres szakasz mihamarabbi átadását illetően: a romániai közlekedési infrastrukturális beruházásokat árgus szemekkel figyelő Pro Infrastruktúra Egyesület augusztus végén közölte, az általuk készített videófelvételek alapján szeptember közepéig elkészülhet az új sztrádarész.
Ezt megelőzően Ovidiu Barbier, a CNAIR igazgatóhelyettese szintén úgy fogalmazott, hogy szeptemberben nyitják meg a forgalom előtt az észak-erdélyi autópálya Radnót és Maroskece közötti 18 kilométeres szakaszát. Ennek köszönhetően 32 kilométeres összefüggő aszfaltcsíkon lehet majd közlekedni Maroskece és Nyárádtő között.
Eközben pénteken Lucian Bode közlekedési miniszter azt nyilatkozta, az észak-erdélyi autópálya egyetlen szakaszából sem lesz múzeum. A tárcavezető emlékeztetett: a Szociáldemokrata Párt (PSD) kormányzásának három éve alatt az Észak-erdélyi autópálya két szakaszán dolgoztak, a többi „perspektíva nélkül lógott a levegőben”. A liberális kormány felélesztette ezt a projektet,
Ezen kívül dolgoznak a Marosvásárhely–Nyárádtő- és a Maroskece–Aranyosgyéres-szakaszon, alá van írva a kivitelezési szerződés a Bisztraterebes–Bihar- és a Magyarzsombor–Vaskapu-szakaszra, és szombaton aláírják a szerződést a Szilágynagyfalu–Berettyószéplak közötti szakaszra is.
Az összesen tíz szakaszból kettő még a közbeszerzés állapotában van. A Zilah–Szilágynagyfalu-szakaszra november 16-áig, a Berettyószéplak–Bisztraterebes-szakaszra november 23-áig lehet pályázni.
Amint arról beszámoltunk, pénteken megnyílt Bors II és Nagykereki között a román–magyar államhatár új nemzetközi átkelőhelye, ugyanakkor felavattak egy 5,35 kilométer hosszú sztrádaszakaszt Bihar és Bors között, amely összeköti a romániai A3-as autópályát a magyarországi M4-es sztrádával.
Hamarosan átadhatják a forgalomnak az észak-erdélyi autópálya Radnót és Maroskece közötti 17,9 kilométeres szakaszát – legalábbis így látja a romániai közlekedési infrastrukturális beruházásokat árgus szemekkel követő Pro Infrastruktúra Egyesület.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
Az Egyesült Államok országra szabott megállapodásokra törekszik az új amerikai vámok bejelentését követően számos állammal meginduló kétoldalú kereskedelmi tárgyalásokon – közölte a Fehér Ház szóvivője kedden.
Bár kedden valamelyest magához tért, az elmúlt időszak történései – főként a Donald Trump amerikai elnök által kivetett importvámok – megtépázták a Bukaresti Értéktőzsdét (BVB) is, amely negatív tartományba került.
szóljon hozzá!