Fotó: Jakab Mónika
A legtöbb romániai polgár (70 százalék) nem cseréli le a háztartási gépeit, amíg azok nem mennek tönkre – derül ki a Reveal Marketing Research friss felméréséből. A megkérdezettek 31 százaléka mondta azt, hogy akkor vásárol, amikor kedvező akciókat fedez fel, 17 százalékuk pedig új technológiákkal/innovációkkal szeretné felszerelni otthonát.
2023. május 17., 19:502023. május 17., 19:50
Nemek szerinti lebontásban a nők pragmatikusabbak, és nagyobb valószínűséggel cserélnek le egy elromlott készüléket új készülékre (75 százalék, szemben a férfiak 65 százalékával), a férfiak pedig jobban vonzódnak az új technológiák kereséséhez és vásárlásához (21 százalék, szemben a nők 14 százalékával).
A gazdasági helyzet is igényesebbé teszi az embereket: 2021-hez képest jelentősen, 6 százalékról 15 százalékra nőtt Romániában azoknak az aránya, akik az elromlott készülékek javítását választják.
Hat és fél óra alatt kimerült a háztartási gépek roncsprogramjának második szakaszára szánt 10 millió lejes keret – közölte hétfőn a Környezetvédelmi Alap Igazgatósága.
Amúgy a fő szempontok, amelyek alapján a fogyasztók választanak, ugyanazok maradtak, mint két évvel ezelőtt: elsősorban az árra (70 százalék), a teljesítményre (54 százalék) – különösen a 44–55 évesek (66 százalék) – és az energiafogyasztásra (54 százalék) – különösen az 55 év felettiek (70 százalék) – figyelnek.
„Fontos kiemelni, hogy az akciók mennyire fontosak lettek az elmúlt időszak folyamatos áremelkedései mellett, az árcsökkentéseket a válaszadók 46 százaléka említette, szemben a 2021-es 21 százalékkal” – állapítják meg az elemzés szerzői.
a 45 és 55 év közöttiek számára még ennél is lényegesebb szempont, 27 százalékuk csak bizonyos márkát vásárol meg.
Fotó: Jakab Mónika
„Ha a vásárlás előtti tájékozódási módszereket vesszük górcső alá, a legnépszerűbbek az áruházak weboldalai (48 százalék), az online vélemények (43 százalék), illetve a fizikai áruházban történő tájékozódás (39 százalék). Közelebbről megvizsgálva kiderül, hogy mind a webáruházakat, mind az online értékeléseket a 45–55 évesek preferálják lényegesen jobban – 57 százalékos, illetve 50 százalékos értékekkel –, míg az 55 év felettiek inkább közvetlenül a bolti személyzettől kérnek információt (49 százalék)” – irányítja rá a figyelmet az elemzés.
További alternatívák a barátok és a családtagok tanácsai (33 százalék), az online hirdetések (32 százalék) vagy a televíziós reklámok (23 százalék).
Ezért választják a szaküzleteket (44 százalék), a hipermarketek háztartási gépeket kínáló részlegét (15 százalék) és kisebb mértékben a gyártók üzleteit (9 százalék). Másrészt 30 százalék azt mondja, hogy az online vásárlást választja az üzletek weboldaláról.
Ezenkívül a háztartási gépeket online rendelők majdnem fele (47 százalék) említette, hogy a rendelés leadása előtt általában először fizikai boltba megy, hogy megnézze vagy kipróbálja a terméket – ez az arány a férfiaknál 53 százalék, a nőknél 41 százalék, míg a városi lakosoknál 52 százalék, a vidéki lakosoknál pedig 39 százalék.
otthona felszereléséhez annak érdekében, csökkentse energiaszámlái összegét. 51 százalék a háztartási tevékenységek megkönnyítése érdekében ruházna be hasonló eszközökbe. Ami azonban sokakat visszatart az okos készülékek megvásárlásától, az a magas ár, ezt az okot a válaszadók 73 százaléka említette. A válaszadók 23 százaléka szerint eközben nem hasznosak, 17 százalékuk szerint pedig nehéz lenne használni őket.
Az energiahatékonyság biztosítása széleskörű intézkedéseket feltételez egy háztartásban, de már az első lépés egyszerű és eredményes, ez pedig az energiapazarlás megszüntetése – olvasható egy spórolási kisokosban.
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
Hárommillió lejjel kiegészítette a kormány csütörtöki ülésén a burgonyatermesztőket támogató program költségvetését – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány jóváhagyja Románia 2025–2035-ös energiastratégiáját, és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében meghosszabbítja az energiaár-sapkára vonatkozó intézkedést – jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!