2011. július 28., 09:192011. július 28., 09:19
A vártnál nagyobb szövetségi bevételeknek köszönhetően az amerikai pénzügyminisztérium nem várt 14 milliárd dollárhoz jutott, így a technikai csőd lehetséges időpontja kitolódott. Emellett a központi bank szerepét betöltő Federal Reserve újabb kötvénykibocsátással és hitelmanőverekkel is meghosszabbíthatja az adósságplafon emeléséről folytatott vitához rendelkezésre álló időt. A lap szerint a kincstár valójában augusztus 10. és 18. között fogyhat ki a tartalékaiból. A Fox Business értesülése szerint az Obama-kormány a nyilvánosság előtt hangoztatott kemény retorikája ellenére az elmúlt napokban arról biztosította a vezető bankokat, hogy a kormány mindenképpen el fogja kerülni a fizetésképtelenné válást.
Washingtonban közben folytatódott az idegek háborúja azzal, hogy John Boehner, a republikánus többségű képviselőház elnöke tegnapról mára tette át a szavazást az adósságplafon-emelés feltételéül szabott deficitcsökkentő törvénytervezetről. A kongresszus költségvetési hivatala ugyanis jelezte, a tíz év alatt 1200 milliárd dolláros kiadáscsökkentést előirányzó javaslat valójában csak 850 milliós megszorítást tartalmaz. A republikánusok most a törvénytervezet módosításán dolgoznak, mert korábban az ígérték, hogy a megtakarítás nagyobb lesz, mint a cserébe megajánlott 900 millió dolláros adósságlimit-emelés. Boehner kétlépcsős megoldását viszont a demokrata többségű szenátus és a Fehér Ház elutasítja, mert megítélése szerint az adósságplafont annyival kell megemelni, hogy a kérdésre ne kelljen visszatérni a 2012. novemberi választásokig.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!