Több mint kétezer juh- és szarvasmarha-tenyésztő érkezett az ország minden tájáról kedden Bukarestbe a parlament közelében megszervezett tiltakozó megmozdulásra, miután nem kapták meg a 2015-re járó szubvencióikat.
2016. június 07., 19:492016. június 07., 19:49
Kérik továbbá, hogy állítsa le az állam a hús és a tej importját, mivel „az állattenyésztés jelenleg padlón van Romániában\". „Milyen minősége lehet a Németországból, ezer kilométerről behozott tejnek? Adjanak jó árat a termékeinkért, ha már szubvenciót nem adnak\" – mondta egy Temes megyei állattenyésztő.
A legelők kérdésének a rendezését, a vadászati törvény visszavonását is kérik egyúttal, illetve felhívják a figyelmet arra, hogy nem minden termék készült az országban, amin azt írja, hogy romániai. „Mi vagyunk azok, akik biztosítják az élelmiszerbiztonságot, akiket érdekel, mi történik Romániában, mi kerül a román nép asztalára, és meg kell leckéztetnünk azokat, akik gúnyt űznek a népből, amely odaküldte őket (a parlamentbe – szerk. megj.) vagy egyéb intézményekbe\" – mondta Laurenţiu Baciu, a Romániai Mezőgazdasági Termelők Egyesületei Ligájának (LAPAR) elnöke.
A tüntetők emlékeztettek, ez a második alkalom, hogy utcára mennek, mert az első tüntetés semmi eredményt nem hozott. „Adják meg a szubvencióinkat, mert nincs pénzünk. Ne kapjanak ők pénzt a legelőinkből, a jogainkból. Ezen a télen, mikor itt voltunk, nem néztek ránk, megszavazták a saját nyugdíjaikat ahelyett, hogy velünk beszéltek volna\" – mondta egy tüntető.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!