2011. szeptember 12., 09:232011. szeptember 12., 09:23
Ovidiu Nicolescu, a romániai Kis- és Közepes Vállalkozások Országos Tanácsának elnöke szerint az áfa-fizetőként való bejegyzéshez szükséges küszöb törlése 100 ezer kis cég számára tenne lehetővé könnyebb könyvelést, így jelentősen csökkenthetnék adminisztratív kiadásaikat. Nicolescu továbbá elmondta: azáltal, hogy a cégnek az állammal szemben felhalmozott kötelezettségei és az állam tartozásai kiegyenlítenék egymást, a vállalkozásoknak nem kellene büntetőkamatot fizetniük olyasmiért, amit nem a rossz menedzsment, hanem az állam okoz. Dan Lazăr, a pénzügyminisztérium államtitkára a Mediafax hírügynökségnek elmondta: a tárca hosszabb ideje dolgozik egy kiegyenlítési sémán, de emlékeztetett: már történt előrelépés azzal, hogy a pénzügyi tanúsítványokban nemcsak a költségvetési tartozások, hanem a cég állammal szemben felhalmozott elmaradásai is bekerülnek.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.