2012. május 22., 08:552012. május 22., 08:55
Az utazási iroda az elmúlt időszakban szerződéseket kötött több szállodatulajdonossal, így június 1-jétől a Mamaia, az Eforie Nord, valamint a Saturn üdülőtelepeken várja majd all inclusive ellátás a turistákat. Az egyik érintett szállodalánc vezetője ugyanakkor úgy véli, nincs szó teljes all inclusive ellátásról, a csomag ugyanis a szállás mellett a napi három, büfés étkezést, valamint alkoholos és alkoholmentes italok fogyasztását kínálja, szabadidős, illetve szórakoztató tevékenységeket azonban nem foglal magába, ahogyan az a Bulgáriában vagy Törökországban található szállodák ajánlataiban szerepel. Gheorghe Mărginean, a Neckerman-csoportot Romániában képviselő Karpaten Turism tulajdonosa elmondta, az érintett szállodákban egy kétszemélyes szoba ára egy éjszakára 38–43 euróba kerül majd.
Hozzátette, idén körülbelül 5000 személy érkezik Németországból a román tengerpartra, közülük pedig mintegy ezren választják majd az all inclusive üdülést. „A német turisták alig 20 százalékát szállásolják majd el Mamaian, az üdülőtelep ugyanis meglehetősen drága. Augusztusban egy kétszemélyes szoba reggelivel egy éjszakára 55-57 euróba kerül egy négycsillagos szállodában, míg Bulgáriában egy hasonló szobáért az év azonos időszakában – all inclusive ellátással – 32-35 eurót kell fizetni” – mutatott rá Mărginean.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.