2011. augusztus 23., 21:352011. augusztus 23., 21:35
„A magánszemélyek a romániai tartózkodási engedély megszerzését követő naptári évtől kezdve ezekre a jövedelmekre adót fizetnek, és ugyanazok a jóváírási jogok illetik meg, mint bármely román állampolgárt” – mutat rá a tervezet indoklása. Jelen pillanatban a tartózkodási engedéllyel nem rendelkező természetes személy, aki három egymást követő évben teljesíti a romániai tartózkodási feltételeket, a negyedik pénzügyi évtől kezdődően adót fizet minden jövedelmére, bármely, akár romániai, akár külföldi forrásból származzék is az. Romániai tartózkodásnak számít, ha valakinek a lakhelye Romániában van, és az országban él évi 183 napnál hosszabb ideig, vagy külföldön tisztviselőként, illetve Románia alkalmazottjaként dolgozó román állampolgár. Eközben a romániai lakhelyű, tartózkodási engedéllyel rendelkező természetes személyek a tartózkodás módosulását követő évtől kezdődően még három évig kötelesek adót fizetni, amennyiben olyan államba költöznek, amellyel Románia nem kötött megállapodást a kettős adózás elkerülésére.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.